Uncharted (film), Objevila se první fotka Nathana Drakea z filmu Uncharted

Tom Holland označuje svou roli v Uncharted za chybu

Musel víc přemýšlet, jak vypadá, než jak zahrát scénu. Nic podobného už nechce opakovat

Zdroj: Sony Pictures
1. 3. 2021

Filmová adaptace videoherní série Uncharted se nerodí zrovna snadno. Dlouhé roky trvalo, než Sony našla vhodného režiséra, opakovaně se řešilo herecké obsazení, spekulovalo se nad námětem, a když už se zdálo, že je všechno konečně na dobré cestě, přišla pandemia koronaviru a odklad premiéry na rok 2022. Jedinou jistotou zůstává, že film byl natočen a v těchto chvílích s největší pravděpodobností probíhá střih, co přesně bude výsledkem je ale jedna velká neznámá. A nemluvíme o příběhu, který by neměl vycházet z žádného dílu herní ságy a nakonec ani o obsazení Toma Hollanda coby Nathana a Marka Wahlberga v roli Sullyho. Řeč je o výsledné kvalitě, kterou překvapivě první jmenovaný herec podrývá dlouho před tím, než bude film uveden.

Čtyřiadvacetiletý herec Tom Holland, který se proslavil coby Peter Parker ve Spider-Manovi, není pochopitelně mužem jediné role. Na svém kontě má například snímek Ďábel a nedávno dotočil také drama Cherry o vojenském zdravotníkovi, který trpí posttraumatickou stresovou poruchou a závislostí na heroinu. Právě o tomto filmu mluvil v rozhovoru pro magazín GQ a roli označil za svou dosud nejtemnější. Při povídání nicméně došlo i na zmiňovaný film Uncharted a Holland, očividně velmi otevřeně naladěný, neskrýval ze ztvárnění Nathana Drakea své rozpaky a rozčarování. Vše zřejmě vychází z toho, že musel hrát postavu, která má za všech okolností vypadat cool, což následně vstoupilo i do způsobu, jakým odehrával jednotlivé scény.

Byla to chyba a je to něco, co už pravděpodobně nebudu chtít nikdy opakovat, říká Tom Holland.

„V momentě, kdy se začnete obávat o to, zda vypadáte v záběru dobře, se z herectví stane něco trochu jiného, nežli jen hraní postavy,“ vysvětluje Holland a přidává znepokojivou informaci, která může film dopředu odsoudit. „Myslím, že v části svého výkonu v Uncharted jsem se cítil pod tíhou nutnosti vypadat dobře […] a byly chvíle, kdy nešlo o kvalitní herectví, ale o správném postavení a ukazování mých bicepsů,“ říká herec. A i když své vyjádření mírně zlehčuje, že film ještě neviděl a tudíž netuší, zda uspěl, či nikoliv, neodnáší si dobrou zkušenost. „Byla to chyba a je to něco, co už pravděpodobně nebudu chtít nikdy opakovat,“ tvrdí mladý herec a rozmetává naděje, že by se Uncharted mohlo zařadit po bok hrstky videoherních adaptací, které lze označit za povedené.

V závěru už pouze doplňujeme, že režie se po mnoha střídání ujal Ruben Fleischer, a kdyby se situace ve světě vyvíjela lépe, premiéry jsme se mohli dočkat už v průběhu tohoto měsíce. Hollywood Reporter ale koncem ledna přinesl informaci o v úvodu zmíněném odkladu, kterou následně Sony potvrdila. Co se týče filmu, vedle Wahlberga a Hollanda hraje ve filmu také Antonio Banderas, byť není v tuto chvíli zřejmé v jaké roli. Všechny detaily filmaři úzkostlivě tají a nezačneme je zjišťovat dříve, než se rozběhne marketingová kampaň. Otázkou nicméně zůstává, jak moc do ní vstoupí popisované vystoupení Toma Hollanda a jestli film nakonec vůbec bude stát za to…

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru