Timothée Chalamet se dřív věnoval modování gamepadů

Timothée Chalamet se dřív věnoval modování gamepadů

Zvěsti o jeho YouTube kanálu se potvrdily. Na hry i přes svůj úspěch herec nezanevřel

Zdroj: koláž, Vortex
29. 10. 2021

Mladý herec Timothée Chalamet se v poslední době těší obzvláště velké pozornosti díky uvedení dlouho očekávaného snímku Duna, v němž ztvárňuje hlavní roli Paula Atreida. Není tedy divu, že je Chalamet na roztrhání a dává jeden rozhovor za druhým, především pak právě na téma Duna, případně další a nadcházející projekty, jakým je například film o mladém Willy Wonkovi. V jednom takovém rozhovoru však došlo i na hry a potvrdilo se, že se malý Timothée pokoušel před lety prosadit s vlastními úpravami ovladačů pro Xbox 360, jež rovněž prezentoval na svém YouTube kanálu. A právě ten byl předmětem častých dohadů.

YouTube kanál s názvem ModdedController360 byl založen 17. února 2010 a týž den na něm bylo publikováno i první video, v němž jakýsi chlapec ukazuje a popisuje svůj výtvor v podobě vánočně laděného ovladače vyvedeného v červené a zelené barvě. Toto video v březnu 2010 doplní ještě dvě další, tím ovšem aktivita kanálu ustává. Po pár letech nicméně nastupují teorie a otázky, zda je tím chlapcem z videí, jemuž nebylo vidět do tváře kvůli úhlu kamery, právě Chalamet a fanoušci rozjeli možná až absurdně detailní pátrání.

V roce 2018 se zaměřili na počátek Chalametovy herecké kariéry a rozhodli se porovnat hlas z videí s epizodou seriálu Zákon a pořádek, kde si v roce 2009 střihl svou první výraznější roli. To však stoprocentní důkaz nepřineslo. Zajímavější bylo zjištění, že se video z kanálu ModdedController360 nacházelo mezi oblíbenými videi jiného Chalametova YouTube účtu. Další pátrání se zaměřilo na pozadí ve videích a porovnání nábytku v pokoji s fotkami z dětství, které Chalamet sdílel na svém Instagramu. Zároveň je na videích během manipulace s ovladačem viditelná jizva na prstě, jež se také shoduje. Totožností kluka za kanálem ModdedController360 se dokonce zabýval i Aric Toler z investigativní skupiny Bellingcat, který se jinak věnuje případům válečných zločinů, jenž pro Vice na základě svého pátrání potvrdil, že se má skutečně jednat o malého Timothéeho, k čemuž došel podobným postupem jako předtím samotní fanoušci.

Ještě před zveřejněním tohoto závěru však svou minulost tvůrce modifikovaných ovladačů potvrdil i sám Chalamet v rozhovoru s YouTuberem Natem Hillem, v rámci něhož se společně se Zendayou rozpovídali jak o Duně či spolupráci s Denisem Villeneuvem, tak i o svých zkušenostem s hraním. Chalamet zmínil, že vlastnil Nintendo GameCube a zavzpomínal na hry jako Luigi’s Mansion či Super Smash Bros. Melee. Později propadl i Call of Duty 4: Modern Warfare a Modern Warfare 2, zatímco Zendaya holdovala The Sims. Následně se pochlubil, že si před lety vzal do parády ony tři ovladače pro Xbox 360, které lze vidět na videu. Všechny tři se mu podařilo prodat po 10 dolarech, rozjíždějící se byznys mu však zarazili rodiče, kterým se nelíbilo, že je doma sprejuje. Kariéra tedy neměla dlouhého trvání, což se naštěstí nedá říct o herectví. I zbytek rozhovoru se nesl v herním duchu, jelikož Hill mladým hercům nabídl první pohled na provedení jejich postav Paula a Chani ve Fortnite, jejichž skiny do hry přibyly právě u příležitosti uvedení Duny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru