The Walking Dead Onslaught, The Walking Dead to s hrami zkouší znovu

The Walking Dead to s hrami zkouší znovu

Nová akce slibuje ustřelování končetin ve VR. Fanoušci doufají v kooperativní akci

16. 5. 2019
Název: The Walking Dead Onslaught Vývojář: Platformy: , Žánr:

Navzdory dosavadní kolísavé kvalitě videoherních adaptací se značka The Walking Dead digitálního světa nevzdává a nezříká. Vedle relativně úspěšné epizodické adventurní série od Telltales Games, kterou ale muselo uzavřít studio Skybound Games, jsme tu měli slabou akci The Walking Dead: Survival Instinct z roku 2013, Road to Survival pro iOS a Android nebo přinejlepším průměrný Overkill’s The Walking Dead, který dost možná položí na lopatky i samotného vydavatele, kterým byl švédský Starbreeze. A v bojovce Tekken 7 hostoval mezi postavami záporák Negan díky post launch DLC.

Teď byla oznámena nová hra, která vychází ze seriálové adaptace a jen dokládá předchozí slova, že majitelé práv rozhodně stále věří v další videoherní pokusy. The Walking Dead Onslaught, jak se novinka jmenuje, se nám představil prostřednictvím půlminutového teaseru, míří na VR a dorazí ještě letos na podzim. Na titulu pracuje americké studio Survios, které se zaměřuje na VR projekty. Na kontě má kladně přijaté hry Raw Data a Creed: Rise to Glory. V Onslaught se máme ujmout známých seriálových postav, slibuje nový příběh i pohybové ovládání. Novinka bude na PC podporovat headsety Oculus Rift i HTC Vive.

Budeme se ohánět zbraněmi na blízko, ale samozřejmě si i zastřílíme. Vaše nepřátele je možné připravit o části končetin a způsobená zranění má prý hra ztvárňovat velmi realisticky. Šéf studia Survios Mike McTyre říká, že je pro mnohé fanoušky v týmu tato příležitost splněným snem a pochvaluje si spolupráci s AMC. Yoel Flohr z AMC zase dodává, že je Onslaught tím VR zážitkem, na který příznivci seriálu čekali. Uvidíme údajně akci, jaká dosud nebyla ve virtuální realitě k dispozici.

S trochou optimismu by možná mohl proklamovaný super systém fungovat podobně jako v Dead Space, ale v kulisách zombie apokalypsy a ve VR. Obezřetnost je ale určitě z mnoha důvodů na místě, jakkoli Survios mají skutečně velmi slušnou reputaci na poli virtuální reality. Některé fanoušky může možná mrzet i skutečnost, že hra vychází ze seriálové adaptace, pro jiné ale bude právě televizní licence atraktivní díky zapojení známých postav. A i kdyby to ani v tomhle případě nevyšlo, společnost Skybound autora komiksu Roberta Kirkmana jistě nenechá značku ležet ladem a třeba její herní divize brzy hráče potěší nějakou další hrou, jak už v minulosti nazčila.

Zveřejněný artwork mnoha lidem evokuje něco ve stylu Left 4 Dead.

Kromě PC by se hra měla objevit i na PlayStation VR. Autoři se zatím výslovně nezmiňují o multiplayeru, ale studio Survios na hru více hráčů hodně sází. Zveřejněný artwork navíc mnoha lidem evokuje něco ve stylu Left 4 Dead, i když to může být i případ přání otcem myšlenky. Kooperativní akce by nicméně zřejmě fanoušky podle prvních ohlasů v komentářích potěšila. A když už je řeč o artworku – ačkoli tisková zpráva žádné konkrétní postavy nezmiňuje, na obrázku vystupují Rick, Michonne, Daryl a Carol, což vede příznivce seriálu k přesvědčení, že právě za ně bude možné hrát. Navíc by jim mohli propůjčit svou hlas i podobu původní seriáloví představitelé.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru