The Sinking City, Frogwares, Nacon, The Sinking City se alespoň prozatím vrací do prodeje

The Sinking City se alespoň prozatím vrací do prodeje

Spor Naconu s Frogwares ještě není u konce. V prvním bodě dal soud za pravdu vydavateli

Zdroj: Frogwares
6. 1. 2021
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

Loni v srpnu jsme vás podrobně informovali o komplikovaném sporu mezi vývojáři ze studia Frogwares a vydavatelskou společností Nacon, dříve BigBen. V průběhu vývoje hry The Sinking City mělo podle vývojářů docházet k opakovanému porušování vzájemných smluv ze strany vydavatele, a to zejména kvůli opožděným platbám na výplaty zaměstnanců. Vývojáři nicméně uvedli, že je vydavatel trestal i za nepředání zdrojového kódu, byť na něj neměl Nacon podle dohody žádné právo a údajně pak měli být Frogwares zcela odstřiženi od jakýchkoliv zisků z prodeje. Důvodem mělo být nestihnutí stanoveného termínu pro vydání, který ale vývojáři dle svých slov splnili, a proto považovali zrušení nároku na část zisků z prodeje za zcela nepřípustné.

Nacon se však ve svém vyjádření bránil, označil tvrzení vývojářů za nepravdivá a neprofesionální a připustil, že o všem bude muset rozhodnout soud. Ve stejnou chvíli se pak Frogwares uchýlili k tomu, že jednostranně odstoupili od vzájemné smlouvy a především odstranili hru z distribuce, aby dále nepřicházeli o peníze, takže spor skutečně k právníkům putoval. První výsledky ale mohou být mírně překvapivé, pokud jste stranili vývojářům – Nacon totiž v prvním bodě uspěl a pařížský soud rozhodl v jeho prospěch, o čemž vydavatel informuje prostřednictvím tiskové zprávy. „Soud rozhodl, že Frogwares ukončili kontrakt „zjevně nezákonným“ způsobem a výsledkem je jeho pokračování do stanovené doby vypršení, nebo do rozhodnutí ohledně porušení smluv,“ uvádí Nacon.

Ve výsledku to znamená, že The Sinking City už je možné zakoupit ve verzi pro Xbox s tím, že brzy by se měla objevit také na Steamu a v PlayStation Storu.

Pařížský soud vývojářům rovněž přikázal, aby se zdrželi jakýchkoliv kroků, které by překážely plnění podepsané dohody s Naconem, což v nejbližších dnech povede k vrácení The Sinking City do digitální distribuce. „Nacon pokračuje v bránění svých práv a navazuje na rozhodnutí soudu žádostí, aby [digitální] platformy začaly opět prodávat The Sinking City a nikdo tak nebyl v této situaci rukojmím,“ říká vydavatel. Ve výsledku to znamená, že zmiňovanou hru už je možné zakoupit ve verzi pro Xbox s tím, že brzy by se měla objevit také na Steamu a v PlayStation Storu. Nacon ovšem upozorňuje, že ne všechny části hry mohou stoprocentně fungovat, protože nad nimi coby vydavatel nemá žádnou kontrolu. „Záleží na dobré vůli Frogwares, aby některé z prvků, zejména spojené s online hraním, ze své strany spravoval,“ vysvětluje Nacon, byť neuvádí, o jaké online funkce v singleplayerové hře jde. Pravděpodobně tak naráží jen na synchronizaci uložených pozic a progresu obecně, což by ale ve výsledku nemusel být žádný problém. Důraz na to, že nad značnou částí mají kontrolu jen vývojáři, ale míří pochopitelně i k opravování chyb, pokud se ve hře nějaké objeví.

Vyjádření Frogwares v tuto chvíli není k dispozici, a jak se podle aktivity na sociálních sítích zdá, vývojáři momentálně upnuli veškerou svou pozornost na dokončení chystaného titulu Sherlock Holmes Chapter One, o kterém jsme v minulém roce rovněž informovali.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru