The Emperor’s Own, Volga Studios, The Emperor’s Own má být ruská variace na Kingdom Come

Emperor’s Own má být ruská variace na Kingdom Come

Hráči se vypraví do alternativní historie Ruska v 19. století. Každá postava tu může zemřít

Zdroj: Volga Studios
8. 4. 2021
Název: The Emperor’s Own Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

The Emperor’s Own je hra, o které jsem se chystal na Vortexu už několikrát psát, ale vždy mi do toho něco “vlezlo”. Nyní konečně tohle prokletím zlomím a myslím si, že je nejvyšší čas. Jedním z důvodů je i skutečnost, že se hráči opakovaně o titulu zmiňují jako o ruském Kingdom Come: Deliverance. Na The Emperor’s Own pracuje ruský tým Volga Studios a jedná se o příběhové RPG zasazené do alternativní historie inspirované Ruskem na počátku 19. století. Autoři slibují uvěřitelné postavy i náročné morální volby.

Hráč se chopí mladého důstojníka. Říše je vyčerpaná válkami i vnitřními rozbroji. Křehký mír může propuknout v další a ještě krvavější válku, takže panovník zvyšuje daně, aby měl z čeho pokrýt výdaje na armádu. Nespokojenost a netrpělivost jeho poddaných roste. Povstání rolníků hrozí přerůst v krvavou občanskou válku.

Nebudeme ale jen intrikovat, pletichařit a bojovat. Vedl války bude čas také na lásku, respektive přátelství a romantiku.

Autoři se ptají, jak daleko budeme ochotní zajít ve snaze obnovit pořádek. Využijeme všechny dostupné prostředky? Čeká na nás svět plný kontrastů, který budeme zkoumat, přičemž se vývojáři chtějí vyhnout magii i monstrům. To ovšem neznamená, že je ve hře nouze o záhady. Zdejší lidé si vypráví o nějakých nadpřirozených úkazech…

Během své pouti potkáte další zajímavé postavy, přičemž tým slibuje, že každá má vlastní motivace i skryté úmysly. Svět hry nemá být černobílý, plný jednoznačných hrdinů a padouchů. The Emperor’s Own se snaží o fiktivní, ale uvěřitelnou výpravu do minulosti. Nebudeme ale jen intrikovat, pletichařit a bojovat. Vedl války bude čas také na lásku, respektive přátelství a romantiku.

Volga Studios lákají na nelineární vyprávění, v němž bude záležet na našich rozhodnutích. Mají mít dalekosáhlé následky, které vyjdou najevo až časem. Každá postava může v The Emperor’s Own zemřít v kterýkoli moment a je jedno, jak je důležitá. Dokonce i vaší vlastní rukou, když na to přijde. Znovu ale studio říká, že neexistují jednoznačně správné a špatné odpovědi.

Tým nedávno komentoval i to, proč si zvolil alternativní historii, byť inspirovanou Ruskem 19. století, a nezvolil raději skutečnou historii. Autoři věří, že takto bude hra zajímavější. Ilustrují to například na vybavení, oblečení, nábytku i architektuře. Takto mohou víc popustit uzdu fantazii a nesvazovat se nutností být autentičtí a věrní minulosti. Historie tu posloužila jen jako zdroj inspirace. Podobný přístup ostatně před časem zvolili autoři hry GreedFall z francouzského studia Spiders. Ti se pro změnu inspirovali 17. stoletím.

Autoři si od potenciálního investora vyslechli, že hlavní hrdinkou měla být spoře oděná žena, nejlépe elfka…

Na celém projektu je momentálně asi nejzajímavější skutečnost, že si jej můžete vyzkoušet zdarma. Na Steamu je k dispozici přibližně tříhodinová alfaverze, která se těší velmi dobrému hodnocení. Titul se už loni ucházel o přízeň hráčů v kampani na Kickstarteru, ale nakonec byla zrušena. Autoři přiznali, že podcenili marketing, ale z této chyby se údajně poučili. Začali spolupracovat s agenturou, s jejž pomocí se chtějí na Kickstarter vrátit s lepší kampaní.

Volga Studios jsou malý nezávislý tým, který tvoří přibližně dvacet lidí. Podle autorů je pro ně příběh na prvním místě. Jiná studia to podle nich často říkají, ale ne vždy je to pravda. I když měli nabídky na investici, vydavatele a partnerství, právě tohle byl podle nich problém. Vývojáři slýchali, že příběh je dobrý, ale moc komplikovaný. Že je ve hře málo akce a moc dialogů. Že je třeba scénář zjednodušit. Že hráči neznají zvolené prostředí a měli by ze hry udělat raději “středověké” fantasy. Nebo že by hlavní hrdinkou měla být spoře oděná žena, nejlépe elfka…

Další podrobnosti o hře najdete na oficiálním webu, na Steamu, v kampani na Kickstarteru nebo na Facebooku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru