The Day Before, MYTONA, The Day Before vypadá i v dalším videu neuvěřitelně

The Day Before vypadá i v dalším videu neuvěřitelně

Souvislé záběry z hraní odhaluji jen drobné chyby. „Last of Us“ MMO jako od Naughty Dog

Zdroj: Fntastic
12. 4. 2021
Název: The Day Before Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Už když jsme vás o ruském MMO The Day Before informovali na konci ledna poprvé, nemohli jsme si nevšimnout skeptických či velmi rezervovaných komentářů od pochybujících hráčů. Hra od studia Fntastic totiž nevypadá jako typická nezávislá hra a svoji grafikou, prezentovanými možnostmi a navíc ještě zasazením do žánru MMO působí spíše jako projekt, na kterém by tým stovek zaměstnanců měl pracovat několik let. Na první video, které v mnoha aspektech připomínalo The Last of Us, ale navázalo další, kde se The Day Before pro změnu tváří jako The Division od Ubisoftu a o další měsíc později je tu ještě výživnější ukázka. Opět přichází ve spolupráci s magazínem IGN a chápeme ji také jako ujištění, že hra existuje, záběry pochází z hratelné ukázky a titul v budoucnu spatří světlo světa.

Až se tak stane – a zachovají-li vývojáři dosavadní úroveň detailů a prezentace – mohou se fanoušci zombie tematiky těšit na jedno z nejlákavějších MMO za poslední dobu. Jak je totiž patrné v bezmála 14minutovém videu, po obou zmiňovaných slavných sériích můžeme o The Day Before mluvit nově jako o odlehčeném Spintires/Mudrunner a hra si v akci na farmě nezadá ani s Far Cry či Days Gone. Jistě, porovnávat hru se vším, kde se objevily zombie, je tou nejjednodušší zkratkou, nemůžeme se ale zbavit pocitu, že až na drobné chyby je The Day Before v porovnání s podobnými tituly mnohem začištěnější záležitostí. Za chyby můžeme považovat například nesklánějící se obilí před policejním vozidlem, možná až přehnané množství bahna a nepříliš odpovídající fyzika džípu, případně sebrání pouhé jedné plechovky z náklaďáku plného CocaLola-Coly.

Co se týče nasvícení, grafiky obecně, zvuků, mnoha typických amerických venkovských detailů, ale třeba i zjednodušeného inventáře v porovnání s rovněž často zmiňovaným DayZ, projekt studia Fntastic působí přesně tak, jak jsme uvedli v titulku – neuvěřitelně. Otázkou proto i nadále zůstává, nakolik jsou záběry připravené pro konkrétní prezentaci, jak velký bude ve výsledku herní svět a jakou míru interaktivity přinese. Smrskneme-li totiž pohyb zdevastovanými Spojenými státy třeba jen na střílení nemrtvých – a pomíjíme přesnost střelby v ukázce – hitboxy se nezdají být příliš propracované a hráči rovněž poukazují na to, že se The Day Before v divoké střelbě všude kolem odklání od vize survivalu. Důležité je také připomenout, že hra momentálně míří pouze na PC a v nějaké podobě bychom se jí měli dočkat už letos.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru