The Day Before, MYTONA, The Day Before láká na datum vydání a konzolové verze

The Day Before láká na datum vydání a konzolové verze

Ambiciózní ruská variace na The Last of Us a The Division hráče nadále rozděluje. Věříte jí?

Zdroj: Fntastic
18. 10. 2021
Název: The Day Before Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Vývojáři ze studia Fntastic oznámili, že jejich postapokalyptický MMO survival The Day Before vyjde 21. června. To je dříve, než zřejmě optimisté vzhledem o obrovským ambicím v podstatě neznámého týmu doufali. Autoři při této příležitost rovněž oznámili, že hra dorazí kromě PC později také na konzole Xbox Series a PlayStation 5. A především zveřejnili novou upoutávku.

Mix The Division a The Last of Us nás láká na pěknou grafiku, trochu relaxu, ale hlavně na dramatickou akci. Budeme se pohybovat rozvrácenými velkoměsty a bojovat s lidmi, kteří už tak docela nejsou ve své kůži. Když necháme stranou komentáře lidí, kterým se The Day Before prostě nelíbí, ať už to myslí upřímně, anebo ne, panují stran hry především dvě obavy. Část hráčů se obává, zda to s inspirací slavnějšími značkami vývojáři trochu nepřehánějí, a kladou si otázku, kde končí pocta a kde začíná plagiát. Je to tenká hranice.

Není to pro autory příliš velké sousto?

Mnohem větší obavy ale panují stran toho, zda tým dokáže svou velkolepou vizi skutečně realizovat. Od počátku obviňovali někteří hráči autory z podvodu, ale tak daleko bychom rozhodně nezašli. Je ale přirozeně obtížné uvěřit, že tým sídlící v Jakutsku dá dohromady něco, za co by se nemuseli stydět ani velké mezinárodní společnosti s tisíci zaměstnanci. Fntastic má na kontě stylizované hry The Wild Eight, Radiant One a teď navíc ještě oznámil multiplayerový horor Propnight. To je také trochu zvláštní.

The Day Before nás slibuje vzít do Spojených států, kde budeme bojovat s dalšími hráči o jídlo, zbraně i auta. Budeme prohledávat ne tak docela opuštěné domy, zkoumat divočinu a pokusíme se obnovit společnost v koloniích pro přeživší, kteří smýšlejí podobně jako vy. Tedy si přejí návrat normální civilizace. Informacemi jinak vývojáři docela šetří, ale další podrobnosti můžete najít třeba v našich starších novinkách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru