The Callisto Protocol, Krafton, The Callisto Protocol se dočkalo režimu New Game+

The Callisto Protocol se dočkalo režimu New Game+

Velký 11GB patch dorazil vedle konzolí i na PC. Zde bohužel řeší technické problémy jen zčásti

Zdroj: Striking Distance
20. 1. 2023
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 2. 12. 2022

Na konto hry The Callisto Protocolo od studia Striking Distance toho v roce 2023 zatím nezaznělo mnoho dobrého. Minulý týden se objevily zprávy, že hra měla údajně stát více než 160 milionů dolarů, ale investici se zřejmě nepodařilo proměnit v zisk kvůli nízkým prodejům. Ačkoliv mnohá média interpretovala odhad webu K-ODYSSEY o nenaplněném plánu prodat alespoň 5 milionů kusů jako oficiální zprávu, i další analýzy naznačovaly, že skutečná čísla prodejů se budou pohybovat kolem hranice 2 milionů, což jednoduše nemělo studiu Striking Distance a mateřskému Kraftonu stačit. Jistou vinu na tom může nést i fakt, že hra nevyšla ve zcela uspokojivém technickém stavu – tedy zejména na PC – a vývojáři mají před sebou ještě dlouhou cestu, než dají všechno do pořádku. První výraznější vlaštovkou by proto mohl být nový patch, který dorazil na konzole i PC, svou velikostí kolem 11 GB naznačuje, že jde o něco zásadnějšího, a kromě oprav stávajících chyb či nedostatků přináší také režim New Game+.

Patch posune The Callisto Protocol na verzi 1.09 na konzolích, resp. 3.01 na PC a zmiňovaný herní mód je jeho nejvýraznějším bonusem. Hráči, kteří už titul dohráli, se budou moci pustit do hraní znovu, ovšem tentokrát už s odemknutými zbraněmi a zlepšenými atributy. Bohužel, vývojáři nepřiložili informaci, co přesně se v takovém průchodu změní, tedy zejména v souvislosti s obtížností a některými příběhovými sekvencemi, takže bude ještě nějakou chvíli trvat, než tyto detaily odhalíme. Přesto jde o poměrně vítanou možnost, jak si ušetřit některá úvodní trápení a možná projít jednotlivými souboji s větší lehkostí, než tomu bylo v prvním průchodu. To je samozřejmě věc zcela individuální, ovšem s přihlédnutím ke kritice jisté nevyváženosti obtížnosti soubojů – byť se mohla pojit jednoduše s tím, že si hráči dobře neosvojili bojový systém – může jít o důležité zpříjemnění celého zážitku.

Z technického ohledu jsou ale důležité další položky seznamu změn, které se zaměřují na hru jako celek a přináší i některé dílčí body k jednotlivým verzím. Vývojáři opravili udělování achievementu „The Protocol is About Life“, hráči by už neměli být zraňováni v momentě, kdy přeskakují překážky, díky patchi se už nebudou propadávat světem a došlo i například i na korekci hlasitosti některých dialogů či nesouladu titulků v dalších jazykových verzích nad rámec angličtiny. Obecně pak lidé ze Striking Distance mluví o optimalizaci na všech platformách, což detailněji rozebírají právě u PC verze. Hra by neměla padat na některých místech, aktivace ray tracingu v menu by už neměla způsobovat delší zamrznutí hry a neposedný kurzor se už nebude objevovat na místech, kde by se objevovat neměl, jako byly nejrůznější předěly scén nebo dialogy.

Bohužel, bližší informace vývojáři nepřinesli a první poznatky zatím nenasvědčují, že by hraní na PC mělo být skokově příjemnější. Jak poukazují například redaktoři magazínu DSOGaming, na jejich sestavě s RTX 4090 běží hra po instalování patche ve 4K s maximálním nastavením grafiky a bez ray tracingu asi o 5 fps rychleji než před patchem a zůstává nehratelná, pokud v tomto nastavení ray tracing spustili. Dodávají také, že hra nadále neumí pracovat s více jádry či vlákny procesoru, čili stále využívá jedno či dvě, a ve hře se stále nachází Denuvo, což je pouze konstatování, nežli kritika. Bohužel, The Callisto Protocol ani ve verzi 1.09 nepodporuje DLSS, což je ale do budoucna nepravděpodobné zejména proto, že AMD sponzorovalo vývoj, a tak Striking Distance zůstává „jen“ u nabídky FSR.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru