Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Test Drive Unlimited Solar Crown se odkládá na rok 2023

Test Drive Unlimited Solar Crown se odkládá na rok 2023

Vývojáři potřebují více času na dokončení. Vydavatel rozhodl o zrušení PS4/Xbox One verzí

18. 5. 2022

Říkal někdo sezóna odkladů? Pravděpodobně ji prožíváme, protože po Kerbal Space Program 2 nebo mobilních verzích remasterů trilogie GTA svůj plánovaný termín nestihne Test Drive Unlimited Solar Crown od vývojářů z Kylotonnu. Informaci zveřejnili před krátkou chvílí ve vývojářském blogu, který si sice bere za úkol seznámit hráče s novými detaily, ale začíná právě touhle nepříjemnou zprávou. Jen pro připomenutí, hra měla dorazit letos v září, vývojáři ale podle svých slov potřebují víc času na odladění všech detailů a nový Test Drive Unlimited prý neuvidíme dříve než v příštím roce.

„Nejdůležitější informací je, že hra vyjde až v roce 2023. Uvědomujeme si, že bez ohledu na obrovské množství podpory z vaší strany může tato zpráva mnohé z vás zklamat, naším cílem je ale učinit z Test Drive Unlimited Solar Crown nejodladěnější hru v sérii, takže potřebujeme na vývoj více času,“ říkají vývojáři v úvodu. Na samém konci příspěvku nicméně přidávají ještě jednu důležitou zprávu od vydavatele, kterým je společnost Nacon. Z blíže neupřesněných důvodů totiž došlo k rozhodnutí, že nový Test Drive Unlimited nevyjde na konzole předchozí generace – tedy PlayStation 4 a Xbox One. Jedinou indicií k tomuto rozhodnutí má být zájem vývojářů neomezovat se po technické stránce a nabídnout maximum v souladu s tím, jaký výkon nabízí PlayStation 5 a Xbox Series.

Jak už ale bylo uvedeno výše, tyto dvě zásadní zprávy byly rozpuštěny v blogu, který má údajně odstartovat sérii článků s detaily o chystané hře. Prvním tématem jsou dvě frakce, kolem kterých se bude v Solar Crown točit vše důležité. Jsou jimi Streets a Sharps, které mezi sebou soupeří o nadvládu nad celým Hongkongem a razí při tom odlišný styl. Zatímco příslušníci frakce the Streets mají své velitelství ve staré budově v průmyslové čtvrti, the Sharps sídlí v luxusní budově, která podtrhuje jejich styl. Obě centrály mají svou veřejnou část, kam mohou příslušníci obou klanů, uvnitř se ale nachází i prostory pro VIP – tedy členy konkrétní frakce – kde probíhají schůzky ohledně dalších misí a snah destabilizovat tábor věčných souputníků. Na hráči bude, aby si jednu z frakcí vybral a hájil její zájmy s tím, že v řadách the Streets si užije undergroundový zážitek, zatímco jako příslušník the Sharps se může těšit na luxus a chladnou vypočítavou atmosféru.

Vývojáři rovněž upozorňují, že TDU Solar Crown není obyčejná závodní hra, a podobně třeba jako vývojáři z Polyphony Digital tlačí do popředí celou automobilovou kulturu. Hra má být o radosti z řízení, rozšiřování vlastní sbírky vozidel, poslechu rádia za jízdy nebo jen o prostém stažení střechy, když vysvitne slunce. „Naším cílem je splnit tato očekávání a zůstat věrní DNA série tím, že všechny tyto detaily zahrneme do hry. Chceme ale jít dál a nabídnout nové zážitky. Chceme, aby se celý ostrov Hongkong a jeho 550 km silnic staly neomezeným hřištěm, kde zábava nikdy nekončí,“ dodávají vývojáři a lákají na betatest.

Jako první přijde ke slovu uzavřená část, jejíž harmonogram má v těchto chvílích vznikat. Není znám termín, ale zdá se, že pozvánky mohou začít vybraným hráčům přicházet už relativně brzy. Smyslem je nashromáždit zpětnou vazbu a vylepšit hru tak, jak si přeje komunita, což je ultimativní cíl Kylotonnu v honu za dokonalým zážitkem v duchu předchozích dílů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru