Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Test Drive Unlimited Solar Crown nemá být klon Forzy Horizon

Test Drive Unlimited Solar Crown není klon Forzy Horizon

Nabídne méně aut i menší svět. Každý vůz ale bude unikátní a svět pestřejší než dřív

Zdroj: Nacon
29. 10. 2022

Touhle dobou už jsme podle původních plánů měli nový Test Drive Unlimited Solar Crown hrát, ale titul byl už v květnu odložen na příští rok. A protože o sobě pokračování slavné závodní série nedává vědět příliš často a spoustu věcí o něm stále nevíme, zajímá nás každá drobnost, kterou tým prozradí. Teď jsme se několik nových informací dozvěděli díky magazínu RacingGames, v jehož tematickém článku se o hře trochu víc rozpovídal creative director Alain Jarniou ze studia KT Racing.

Hlavním motivem článku je, že nový Test Drive nemá být klon Forzy Horizon. Hry sice sdílejí otevřený svět, ale jinak se mají lišit. Jarniou říká, že hraje Forzu Horizon a líbí se mu a také trochu žertuje, že se opičí po Test Drive Unlimited. Současně ale věří, že není jako Test Drive Unlimited. Vlastně tu podle něj dnes neexistuje žádná hra jako Test Drive Unlimited. Protože TDU není jen o řízení, ale také o životním stylu.

Nabídka Test Drive Unlimited Solar Crown má být skromnější, ale každé auto má působit výjimečně. Jarniou otevřeně říká, že mají méně vozů, ale vztah k nim bude pevnější.

Další část povídání se věnuje autům. Magazín RacingGames poznamenává, že někteří hráči kritizují Forzu Horizon za to, jak snadno rozdává svá auta od první chvíle a vlastně nic moc nemusíte udělat pro to, abyste hned na začátku řídili ty nejrychlejší vozy světa. Test Drive Unlimited Solar Crown se má v tomto směru opět lišit a nabídnout progres, kde si musíte ta nejlepší auta nejprve zasloužit. Jarniou poznamenává, že ve Forze Horizon dostává hráč auta skoro pořád a bez velké snahy. Brzy máte plnou garáž, aniž byste se museli namáhat.

Forza ostatně nemá důvod šetřit. Nabízí stovky aut. Nabídka Test Drive Unlimited Solar Crown má být skromnější, ale každé auto má působit výjimečně. Jarniou otevřeně říká, že mají méně vozů, ale vztah k nim bude pevnější. Musíte si vydělat peníze a auta si zasloužit. S každým strávíte čas, budete si ho vylepšovat a užívat. Solar Crown chce také znovu navodit pocit, že se můžete jen tak projíždět světem s přáteli, užívat si silnici a nemyslet na žádnou výzvu. Má to být emotivnější způsob, jak hru hrát, pro lidi, co milují auta. Tuhle vášeň chtějí vývojáři sdílet s fanoušky.

S tím také souvisí jízdní model. Vývojáři nechtějí udělat hardcore simulátor, ale chtějí nabídnout realističtější zážitek než ostatní podobné hry. Konkrétně Jarniou říká, že chtějí nabídnout víc simulace než Forza Horizon nebo The Crew. Věří, že hráči si řízení užijí, když bude realistické, ale ne úplně jako simulace. Současně chce ale tým nabídnout hráčům dostatek svobody nastavit si různé asistence a prvky tak, aby se dostali blíže simulaci, pokud si to přejí.

Každé auto se má řídit unikátním způsobem ve srovnání s Forzou Horizon, říká Jarniou. V ní velké rozdíly mezi vozy nevidí. No a když už je řeč o autech a pocitech z ježdění v otevřeném světě, nemůžeme se samozřejmě vyhnout ani samotné kulise. Solar Crown láká na realistický ostrov Hongkong v měřítku 1:1. Také ale víme, že s přibližně 30 čtverečními mílemi jde o menší mapu než ve starších hrách, kde Oahu mělo 600 čtverečních mil a Ibiza 220 čtverečních mil. Některé fanoušky to znepokojilo, ale Jarniou říká, že nemáme mít žádné obavy. Mapa má být o to detailnější a pestřejší.

Chtěli místo, které mohou zpracovat v měřítku 1:1 a nezmenšovat ho. Ve snaze vylepšit hratelnost se ale na druhé straně nebojí do plánu města trochu sáhnout.

Jarniou podotýká, že Havaj je velká, ale když dělali Test Drive Unlimited, 80 procent povrchu podle něj tvořila jen silniční síť a krajina. Chyběla v tom pestrost, kterou prý novinka nabídne. Na severu narazíme na mrakodrapy, na jihu zase na spoustu zeleně, přírodu a pláže, vyjmenovává. Hongkong si vývojáři vybrali, protože jim přišel zajímavý. Chtěli také místo, které mohou zpracovat v měřítku 1:1 a nezmenšovat ho. Ve snaze vylepšit hratelnost se ale na druhé straně nebojí do plánu města trochu sáhnout a udělat třeba nějakou silnici tam, kde ve skutečnosti není.

Jarniou ví, že fanoušci se nemohou vydání dočkat a hltají každou informací a každý obrázek. Také si zjevně uvědomuje, že bychom chtěli vidět ze hry víc a ujišťuje, že uvidíme další trailery. Ale tým se chce nejprve ujistit, že má v ruce něco, co hráče nezklame. Protože každý uvolněný materiál je podle něj podroben důkladné analýze.

Zatím stále platí obecný termín, že by Test Drive Unlimited Solar Crown měl vyjít v příštím roce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru