Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Test Drive hráče ubytuje ve výškovém hotelu

Test Drive hráče ubytuje ve výškovém hotelu

Budeme tu měnit svůj styl, předvádět svá auta a potkávat se s kamarády

Zdroj: Nacon
23. 5. 2023
Název: Test Drive Unlimited Solar Crown Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 12. 9. 2024

Vývojáři ze studia KT Racing a Nacon konečně v pravidelných intervalech zásobují fanoušky novými informacemi o Test Drive Unlimited Solar Crown, jak před časem slíbili. Po autosalonech, dílnách, světě a průzkumu se tentokrát zaměřili na… hotel. Zní to trochu zvláštně, ale hned si to vysvětlíme. Faktem ovšem je, že by měli autoři pospíšit, jelikož letos mohou čelit opravdu vážné konkurenci. I když vynecháme obligátní stálici v podobě Forzy Horizon a letošní nový díl Forzy Motorsport, která je ale přeci jen z hlediska hratelnosti trochu jinde, do konce roku chce Ubisoft uvést na trh také The Crew Motorfest, který už má k Test Drive Unlimited Solar Crown velmi blízko. Už proto, že jde také o open world závody, které nás vezmou na Havaj jako Test Drive Unlimited z roku 2006, a dokonce na něm pracují někteří z jeho původních autorů.

Zázemí hotelu nabízí obchod s módou, kadeřníka i kosmetickou chirurgii.

Ale zpět ke zmíněnému hotelu. Jmenuje se Solar Hotel a v Hongkongu jej nechala postavit vlivná organizace Radiant. Jeho futuristická silueta ční do výšky 540 metrů a se svými 120 patry jde o jednu z nejvyšších budov světa. Tady budeme ve hře “bydlet”, měnit svůj vzhled a styl i zjišťovat informaci o zdejším světě. Jak budete stoupat v žebříčku důležitosti a budete získávat víc reputace, dostane se vám i stále lepšího ubytování. Art director Jérôme Mariotti říká, že podoba hotelu je inspirovaná aerodynamikou, má organický tvar a je ovlivněna moderními automobilovými technologiemi. Tato fiktivní budova má dominovat hongkongskému panoramatu tak, aby byla vždy dobře viditelná.

Lobby hotelu je opět jako autosalony nebo tuningové dílny navrženo jako další social hub, kde se můžete setkávat s ostatními hráči. Potkávají se tu členové soupeřících skupin Sharps i Streets a podle vývojářů je to skvělé místo, kde si můžete udělat nové přátele, ale i nepřátele. Zázemí hotelu nabízí obchod s módou, kadeřníka i kosmetickou chirurgii. Můžete se tak doslova stát, kýmkoli chcete. Uprostřed hotelové lobby pak budou vyhrazená čtyři speciální místa pro nejlepší členy Solar Crown, kteří v daný den dokázali něco výjimečného. Jejich oblíbené auto tu bude vystaveno a uvidí ho hráči z celého světa, kteří místo navštíví.

Creative director Alain Jarniou říká, že lobby vyjadřuje touhu týmu spojovat hráče a pomoci jim interagovat. Test Drive Unlimited Solar Crown podle něj není jen závodní hra, je to titul pro fanoušky krásných aut, kteří se rádi projíždějí s přáteli. Bylo proto nezbytné vytvořit jim místo setkání. Tohle má být to hlavní, kde mohou fanoušci zpomalit a kontaktovat ostatní jinak než za volantem vozu.

U hotelu to ale neskončí. Při vydání sice další nemovitosti hra nenabídne, ale časem by se měla rozrůst také o soukromé domy. Později tak můžete bydlet ve vlastním. Vývojáři se zřetelně odvolávají na historii, znovu a znovu opakují, že pro ně Test Drive není jen o závodění, ale také o stylu a světě. Současně se ale nelze ubránit dojmu, že minimálně v marketingových materiálech možná až moc prostoru věnují těmto sekundárním aktivitám namísto toho, aby nám ukázali samotné závodění a řekli víc o něm. Což neznamená, že mu nemohou věnovat patřičnou péči, ale možná už je načase vyrukovat také s nějakým gameplayem a informacemi o automobilkách a podobně.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru