Terminator: Survivors, Nacon, Terminator: Survivors láká na singl i kooperaci

Terminator: Survivors láká na singl i kooperaci

Open world survival akce nás vezme do roku 2009 jen pár let po útoku Skynetu

Zdroj: Nacon
2. 3. 2024

Nového Terminátora jsme vám už v krátkosti představili v souhrnu z akce Nacon Connect 2024 i v novinkovém souhrnu. Ale jako jedna z nejočekávanějších her od tohoto francouzského vydavatele si nepochybně zaslouží i vlastní text, kde si shrneme vše, co o hře vlastně víme. Nešlo o oznámení v pravém slova smyslu, protože už od roku 2022 jsme věděli, že Nacon nějakého Terminátora chystá. Později bylo upřesněno, že půjde o titul od first party studia Nacon Studio Milan a nabídne open world survival akci s vlastním novým příběhem, v níž budeme hrát za jednoho z přeživších. A konečně věděli jsme i to, že z hlediska chronologie bude nová hra zasazena mezi J-Day a vytvořením hnutí odporu Johna Connora.

Teď konečně autoři a vydavatel prozradili další podrobnosti, i když nakonec toho neřekli ani neukázali tolik, jak jsme doufali. Na gameplay třeba rovnou zapomeňte. V první řadě jsme dozvěděli název. Hra se jmenuje Terminator: Survivors a láká na kooperaci i možnost hrát v singlu. Ve zdejším otevřeném světě ale nebudeme jen bojovat a přežívat, ale také budovat vlastní základnu a autoři slibují rovněž komplexní příběh navazující na první dva filmy. Titul je zasazen do roku 2009, čtyři roky poté, co lidstvo málem vyhynulo. Hráči tedy budou čelit Skynetu ještě před založením hnutí odporu Johna Connora a tato hrozba pro ně bude minimálně zpočátku neznámou.

Probudíme se do postapokalyptického světa a hrozbou pro nás budou nejen stroje, ale také další lidí. Zatímco my jako hráči a diváci dobře víme, co tu na nás číhá, herní postavy musí teprve zjistit, co vlastně představuje Skynet a kdo je to terminátor. Skutečný průběh událostí totiž ještě není veřejně známý. Spojíme se s dalšími přeživšími ve snaze znovu vybudovat civilizaci a i když je příběh nový a vezme nás do neprozkoumané kapitoly série, narazíme také na nějaké známé postavy, láká Nacon. A hlavně se dozvíme víc o tom, co vedlo k pozdějším událostem. Zdejší otevřený svět má být opravdu velký a máme tu najít zdroje nezbytné k přežití, ale také materiál na stavbu a vylepšování základny.

Pořád tu ale nepochybně bude v hlavní roli akce. O život vám budou usilovat nejen stroje, ale rovněž konkurenční nepřátelské lidské frakce. Zdá se, že ani jaderný holokaust nepřiměje lidstvo spolupracovat a sjednotit se bezvýhradně v boji proti nebezpečnému společnému nepříteli. A tak budeme mít k ruce zbraně na blízko i na dálku. Vývojáři ale naznačují, že minimálně občas možná bude výhodnější se otevřené konfrontaci raději vyhnout a okolo nepřátel se jen tiše proplížit. Podle autorů zjistíme víc o soudném dni a pokusíme se změnit osud lidstva.

K dispozici máme dvě videa. Asi minutovou upoutávku, která ale neukazuje hru přímo v akci. A pak ještě přibližně dvouminutový krátký deníček. Víc jsme se toho bohužel nedozvěděli. Uvidíme, jak si s nepochybně náročným úkolem vývojáři poradí. Nacon Studio Milan má zatím na kontě jen závodní hry TT Isle Of Man: Ride on the Edge 3 a RiMS Racing, které dělala jeho druhá sekce. Po loňské úspěšné akci RoboCop: Rogue City od polského studia Teyon je laťka docela vysoko. RoboCop se stal vůbec nejúspěšnějším launchem v historii Naconu. Navíc samotný Teyon už před lety vytvořil FPS Terminator Resistance a jde celkově o mnohem aktivnější značku, takže fanoušci budou mít s čím srovnávat.

Podobně jako v případě hry GreedFall II se i Terminator: Survivors objeví nejprve na PC. Do early accessu na Steamu titul dorazí 24. října, ale hráči na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series se dočkají až někdy později. Nepochybně to bude až s vydáním plné verze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru