Outriders, Square Enix, Tento týden si zahrajeme zdarma několik hodin Outriders

Tento týden si zahrajeme zdarma několik hodin Outriders

Nová kooperativní sci-fi akce od autorů Painkillera a Bulletstormu láká na obsáhlé demo

Zdroj: People Can Fly
22. 2. 2021
Název: Outriders Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 4. 2021

Tento týden dorazí nadstandardní demoverze akce s RPG prvky Outriders od polského studia People Can Fly, která vyjde 1. dubna. Autoři si přichystali velkorysou hratelnou ukázku a velmi si přejí, aby ji hráči vyzkoušeli. Zkušební verze bude k dispozici zdarma úplně všem, není podmíněna registrací ani předobjednávkou. Na PlayStationu ale potřebujete aktivní předplatné PS Plus. U nás má demo premiéru ve čtvrtek 25. února v 18 hodin a míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i službu GeForce Now.

Už zkušební verze bude podporovat cross-platform multiplayer.

O jeho rozsahu vypovídá i velikost. Na PC si ukousne z vašeho disku minimálně 24 GB, na konzolích nejméně 22 GB. Bohužel autoři v tuto chvíli neplánují žádný pre-load. Na druhé straně už zkušební verze bude podporovat cross-platform multiplayer, i když zatím v betaverzi a bude jej nutné aktivovat manuálně v nastavení.

V demu můžete strávit tolik času, kolik jen budete chtít, slibuje tým. A bude k dispozici a funkční i po vydání plné hry. Autoři lákají, že nabídne prolog a úvodní kapitolu. Upozorňují přitom, že čím hlouběji se do příběhu ponoříme, tím silnější a exotičtější zbraně i nepřátele potkáme. Vyzkoušet si hráči mohou dokonce také vedlejší mise.

Demo bude obsahovat 4 třídy hrdinů a 6 slotů pro vaše postavy, abyste mohli vyzkoušet různé kombinace. Maximální level bude ale uzamčen na 7, což ovšem umožní alespoň základní customizaci a vyzkoušet si vylepšování hrdiny.

A co je pro mnoho hráčů možná nejdůležitější – pokud vás titul zaujme, můžete si přenést postavu a progress z dema do plné verze, pokud budete hrát na stejné platformě. Výjimkou je, že nepůjde přenést postavu z dema na Steamu do plné verze na Epic Games Storu. I když demo nebude obsahovat trofeje ani achievementy, in-game ocenění se odemknou v plné hře.

Velkorysé demo nabídne prvních pár hodin hry se všemi čtyřmi třídami

S ohledem na vše vyřčené by nikoho už nemělo překvapit, že demo lze streamovat v celém rozsahu. Máme prý ale dávat pozor na píseň, která zazní v traileru na konci dema. Zpětnou vazbu můžete autorům dát třeba na jejich oficiálním Discordu. Na Outriders se rozhodně podíváme i my ve streamu.

Vývojáři podle svých slov věří, že je důležité, aby si hráči mohli vyzkoušet nové značky jako Outriders ještě předtím, než hra vyjde. Aby se mohli lépe rozhodnout, zda je to něco pro ně. Z toho důvodu naplánovali velkorysou demoverzi, která nabídne prvních pár hodin hry se všemi čtyřmi třídami. Dostupný bude singleplayer i kooperace, která má být hlavní devizou hry.

Outriders mají být potenciálně jednou ze zajímavých her letošního roku. Jde o ambiciózní sci-fi, které mělo vyjít už 2. února, ale po třetím odkladu je jeho premiéra naplánována na 1. dubna. Titul byl oznámen na E3 v roce 2019, ale vývoj odstartoval už v roce 2015. Studio se díky němu výrazně rozrostlo ze 40 lidí na více než 200. I když novinka bývá často srovnávána třeba s Destiny, nejde o live service hru, zdůraznili její autoři. Ve srovnání s předchozí produkcí týmu má také titul nabídnout vážnější a dospělejší příběh.

Jedná se o akci s RPG prvky pro jednoho až tři hráče zasazenou do úplně nového světa. Vydáme se na vzdálenou planetu Enoch, jež se pro kolonisty stane zdrojem zvláštních schopností, které si osvojí i hráči. Autoři slibují brutální souboje, dynamickou drop-in/drop-out kooperaci, čtyři unikátní třídy a možnost upravit si leccos podle svých představ. Hru pohání technologie Unreal Engine 4.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru