Tento týden proběhne i Resident Evil Showcase

Tento týden proběhne i Resident Evil Showcase

Ukáže se Winters' Expansion, remake čtyřky i něco dalšího. Village je na Steamu nehratelný

Zdroj: Capcom
18. 10. 2022

Pokračujeme v hororovém týdnu, z něhož musí mít radost snad každý fanoušek tohoto žánru. Kromě návratu Silent Hillu totiž proběhne i další slíbený přenos Resident Evil Showcase, jenž pochopitelně rovněž ukáže něco ze svých chystaných projektů, jak už je v rámci těchto akcí zvykem. Showcase se uskuteční ve čtvrtek 20. října, respektive pro nás spíše až ze čtvrtka na pátek 21. října, neboť je začátek stanoven na půlnoc našeho času.

Pořádání Showcase samozřejmě není tak velkolepá a už vůbec ne nečekaná událost jako oživení série Silent Hill, která se na rozdíl od Resident Evil dlouhé roky potýkala s mlčením, náznaky a nejrůznějšími kusými informacemi, přesto se můžeme těšit na zajímavá lákadla. Čekají nás například novinky o Resident Evil Village Gold Edition, která vyjde již 28. října a zahrnuje rozšíření Winters‘ Expansion. Samozřejmostí a zřejmě nejvíce očekávaným je remake Resident Evil 4, jenž byl představen letos v červnu.

Ačkoli byly oficiálně vypíchnuty tyto dva projekty, nelze vyloučit, že se dočkáme i něčeho dalšího, teaser navíc odhaluje i něco navíc. Krátkou upoutávkou nás svým hlasem provází Aaron LaPlante coby Duke právě z Resident Evil Village a láká na něco speciálního. Můžeme spatřit například nový záběr na Rose a možná i Leona ve zcela nové scéně. Japonská verze teaseru navíc nabízí i záběry na Leona v jeho typické bundě s baterkou v ruce a něco málo ze začátku hry. Objevují se i záběry z Resident Evil Re:Verse a Mercenaries. Na programu toho však má být ještě více, jak je zmíněno přímo v teaseru. Inu, v těchto dnech si na své přijdou fanoušci obou slavných hororových sérií.

Village má problémy na Steamu

Zatímco se však Resident Evil chystá na svou prezentaci, právě osmý díl s podtitulem Village se v tuto chvíli potýká na Steamu s problémy. Poslední aktualizace se příliš nevyvedla a v podstatě učinila hru pro některé zcela nehratelnou z důvodu neustálých pádů. Společnost Capcom si je tohoto problému vědoma, hráčům se omluvila a uvedla, že pracují na nápravě, aby byla chyba co nejrychleji vyřešena. „Jsme si vědomi přetrvávajícího problému s nejnovějším patchem, který způsobuje, že některým uživatelům hra padá,“ píše se na oficiálním Twitteru série. „V současné době hledáme řešení a omlouváme se za způsobené potíže!“

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru