Tennis Manager 2021, Rebound, Tennis Manager 2021 vám umožní objevit příští světovou jedničku

Tennis Manager vám umožní trénovat světovou jedničku

Staňte se manažerem vlastní tenisové akademie. Early access brzy končí a hra je i na mobily

Zdroj: Rebound
10. 8. 2021
Název: Tennis Manager 2021 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 7. 9. 2021

Tenisové simulace sice patří mezi ohrožené druhy, ale čas od času přeci jen nějaká vyjde, i když zlaté časy tohoto sportu zřejmě ve videohrách nadobro minuly. Co takhle ale zkusit něco trochu jiného – tenisový manažer? Právě takový zážitek a odlišnou perspektivu nabízí hra prozaicky nazvaná Tennis Manager 2021 od francouzského studia Rebound. Tenhle nenápadný titul vstoupil koncem května do early accessu na Steamu i Epic Games Storu a těší se velmi pěkným hodnocením od hráčů. Teď jeho autoři oznámili, že 7. září dorazí plná verze pro Windows i Mac.

Vaším úkolem je budovat vlastní tenisovou akademii a ze slibných hráčů vytrénovat příští tenisovou jedničku. V rukou máte celou jejich kariéru od skromných začátků na místních turnajích až po velké grandslamy. Na výběr je podle autorů přes 2 tisíce turnajů, víc než 5 tisíc hráčů a vše se má maximálně blížit reálnému životu tenisty a jeho týmu. V rámci vaší tenisové akademie musíte postavit kurty, lékařská zařízení i samotnou školu. Vylepšení sice budou nákladná, ale umožní vám najmout další personál a přilákat nové talenty a s nimi i sponzory. Příležitostí utrácet i vydělávat peníze je podle autorů spoustu. My musíme s financemi správně hospodařit. 

Každý hráč má své přednosti a slabiny, které musíme brát v úvahu. Definuje ho sada parametrů, které rozhodují o tom, jak si vede na hřišti i mimo něj. Tenisté mají oblíbený styl, povrch i náladu. To z každého dělá unikát. Coby manažer máte sadu nástrojů, které vám pomohou sledovat jejich výkonnost i růst. Starat se musíte také o kalendář své hvězdy. Nastavit trénink a vybírat partnery z řad výrobců vybavení i oblečení. Jsou přitom mezi nimi světoznámé firmy jako Asics, Babolat, Head, Lacoste, Lotto, Tecnifibre, Wilson nebo Yonex i se svými autentickými kolekcemi.

Dobrý manažer se z vás podle vývojářů stane, pokud budete dobrý analytik. Musíte být ale také diplomat a stratég. I když Tennis Manager 2021 jako většina podobných her nestaví grafiku na první místo, má velmi příjemné rozhraní, na kterém je znát zkušená ruka vývojářů, kteří něco podobného nedělají poprvé. Ale o tom až za chvilku. Nebudete se však brodit jen nekonečnými tabulkami a grafy. Samotné zápasy můžete sledovat i ve 3D enginu a dokonce udílet svěřenci pokyny během hry.

Třem měsícům v early accessu předcházel dvouletý vývoj PC verze, která se zrodila z úspěchu mobilní hry.

Tennis Manager 2021 se na Steamu momentálně prodává za 35 eur a na Epic Games Storu za 940 korun. I přes pozitivní přijetí právě cenovku někteří hráči trochu kritizují, ale není to nic hrozného. Cena titulu přitom ještě stoupne na 40 eur po vydání plné verze, která je naplánovaná, jak už bylo řečeno, na 7. září. Přinese také zatím chybějící podporu pro Mac. Autoři rovněž při této příležitost poděkovali hráčům early access verze za podporu a trpělivost, přičemž doufají, že se jejich hra časem promění v dlouhodobou značku. Titul stráví v programu předběžného přístupu jen několik měsíců, ale podle týmu dostal důležité updaty, vyvinul se a bude připraven na plnou verzi. Navíc od počátku studio říkalo, že toto období plánuje na dobu 3 až 6 měsíců.

Ostatně hra se nezrodila jen tak zničehonic. A to je zřejmě to podstatné. Třem měsícům v early accessu předcházel dvouletý vývoj PC verze, která se zrodila z úspěchu mobilní hry. Pak teprve dostali autoři chuť na mnohem ambicióznější vizi. Jako by totiž Tennis Manager 2021 nebyl sám o sobě dost zajímavý, je tu totiž ještě jedna specialita. Není to totiž ve skutečnosti jedna hra, ale hned dvě.

Až dosud jsme mluvili o velké verzi pro počítače, ona ale existuje ještě ta mobilní pro telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android, která se průběžně aktualizuje. Tennis Manager 2021 Mobile nabízí zjednodušený zážitek na cesty. I tady ale budete budovat akademii, najímat lidi, lákat nejlepší hráče, starat se o ně a formovat jejich kariéru i budoucnost. S dalšími manažery se pak můžete poměřovat on-line. Na hru se bohužel nevztahuje jedna licence. Mobilní verze je sice zdarma, ale s mikrotransakcemi.

Titul je dílem malého týmu, ale chce udělat velkou díru do světa. Tak uvidíme, jak se to povede. Sportovní manažery nejsou samotné žádnou novinkou, ale líbí se mi, že se vedle fotbalu a hokeje někdo pustil také do nového tenisu na tomto poli, i když mainstream z toho asi nikdy nebude.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru