Tencent získal většinu ve švédském studiu Stunlock

Tencent získal většinu ve švédském studiu Stunlock

Autoři Battlerite se přidali k rozsáhlé čínské rodině. Spolupracovali už od roku 2016

Zdroj: Stunlock Studios
20. 7. 2021

Když už Tencent vyrazí na nákup, stojí to podobně jako v případě Embraceru obvykle za to. Krátce poté, co jsme se dozvěděli, že Tencent kupuje britské studio Sumo Digital, objevila se zpráva o další akvizici. Tencent získal většinový podíl v týmu Stunlock Studios. Švédská firma stojí za hrami jako Dead Island: Epidemic, Battlerite a Battlerite Royale a chystá upírský V Rising.

Stunlock Studios získají podporu od Tencentu, ale mají dál pracovat jako doposud. Nezmění se ani management. Obě společnosti navázaly spolupráci už v roce 2016 při vydání Battlerite v Číně. Od roku 2019 pak měl Tencent ve studiu menšinový podíl. Šéf studia Rickard Frisegård si akvizici pochvaluje s tím, že je to známka důvěry a velká čest pro jeho tým pocházející z malého města.

Tencent má švédským vývojářům poskytnout své zdroje, nástroje i poskytnout know how. Autoři zase věří, že díky tomu budou moci realizovat naplno svou vizi pro chystanou hru V Rising. Tým Stunlock Studios sídlí ve Skövde a založen byl v roce 2010. Má přibližně 30 zaměstnanců a jejich hru Battlerite přitom vyzkoušelo přes 6,5 milionu unikátních hráčů. V Rising je open world upírský survival, o němž můžete zjistit další podrobnosti třeba Na Steamu.

Jak už jsme psali včera, Tencent je na Západě stále aktivnější. Zcela vlastní studia Riot Games, Funcom nebo Sharkmob. Většinový podíl má ve firmách Supercell či Grinding Gear Games. Významný podíl pak má v Epic Games, Fatshark, Dontnod Entertainment, Marvelous nebo Frontier Developments. Menšinový podíl neznámé výše má Tencent i v českém studiu Bohemia Interactive.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru