Tencent získal většinu v německém studiu Yager

Tencent získal většinu v německém studiu Yager

Autoři Spec Ops: The Line jsou nejnovějším úlovkem čínské firmy mezi západními vývojáři

Zdroj: Yager
22. 6. 2021

Čínský gigant Tencent se stal většinovým vlastníkem německého studia Yager, které má na kontě hry Spec Ops: The Line, Dreadnought nebo The Cycle a původně pracovalo na Dead Islandu 2. Tencent investoval do firmy už loni v únoru, a získal tak menšinový podíl. Cílem bylo pomoci s vývojem i vydáváním dalších her. Nyní Tencent získal ve firmě většinu.

Novinku odhalil šéf berlínského studia Timo Ullmann v rozhovoru pro německý web GamesWirtschaft.de. Kromě rozpracované akce The Cycle vývojáři Yageru dělají i na nějaké další neoznámené hře, jíž má vstup Tencentu prospět. Ullmann považuje investici čínského gigantu za velkou známku důvěry a potvrzení velkého potenciálu studia.

Další člen velké rodiny

Bylo to prý logické spojení, protože Tencent má zkušenosti i v oblastech, kde se Yager teprve učí, jako jsou free-to-play a mobilní hry. Ullmann si pochvaluje i možnost sdílet know-how mezi jednotlivými týmy, které spadají pod čínského giganta.

Výše investice není známá. Má ale představovat větší stabilitu a jistotu i pro zaměstnance Yageru, kteří se rozhodně o práci bát nemusí. Tým nyní zaměstnává přibližně 140 lidí. Tencent vlastní společnosti Riot Games, Funcom, Leyou nebo Sharkmob a podíly má v Supercell, Epic Games, Fatshark, Dontnod Entertainment, Marvelous, Kraftonu, Activision Blizzard, Frontier Developments, Ubisoftu, Paradoxu, Remedy, Klei Entertainment, PlatinumGames nebo českém studiu Bohemia Interactive.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru