Tencent získal pětinový podíl v Bloober Teamu

Tencent získal pětinový podíl v Bloober Teamu

Čínský gigant se tím stal největším podílníkem vývojářů. Zaplatil přes 400 milionů korun

Zdroj: Bloober Team
11. 10. 2021

Vývojáři ze studia Bloober Team získali výměnou za 22procentní podíl ve své společnosti od 77,6 milionů zlotých od čínského Tencentu. V přepočtu si tak přišli na bezmála 430 milionů korun, které mohou dále investovat do vývoje svých titulů i společnosti jako takové. Informaci přinesl polský magazín Puls Biznesu, který rovněž blíže rozklíčoval, přes jakou společnost Tencent pětinový podíl získal a přinesl několik dalších detailů. V první řadě poukazuje na ukončení působení investiční skupiny Rockbridge TFI, která po dvou letech odešla ze struktury vedení Bloober Teamu a prodala svých 3,8 milionů akcií. O její v přepočtu 22procentní podíl obratem projevila zájem společnost Serene Century Limited, odkud vede spojnice přímo ke zmiňovanému Tencentu. Seren si totiž Číňané založili jako investiční společnost na Britských Panenských ostrovech, odkud vstupují do podobných investic, jako je ta aktuální v Blooberu.

Jak uvádí Puls Biznesu, samotná transakce nebyla velkým překvapením, vzhledem k tomu, že podíl Rockbridge TFI byl prodán už minulou středu a již nějaký čas se spekulovalo, že o autory Layers of Fear, Observeru, Blair Witch či The Medium projeví zájem právě Číňané. Vzhledem k výši transakce a možnostem, které se vývojářům z polského Krakova otevírají, neskrývá vedení společnosti své nadšení. „Velmi si ceníme rozsáhlých znalostí oboru a celého ekosystému, který náš nový investor má,“ řekl prezident Blooberu Piotr Babieno. „Jsme rádi, že se stal členem naší společnosti a zároveň bychom chtěli poděkovat společnosti Rockbridge za to, že nám věřila a byla jedním z našich klíčových akcionářů po mnoho let naší cesty,“ dodal Babieno.

Už jsem to říkal dříve, ale při této příležitosti to stojí za to zopakovat – polský trh s hrami vstupuje do fáze dospělosti,“ říká prezident Bloober Teamu.

Pro Bloober Team je to už třetí důležité partnerství, které se v poslední době podařilo uzavřít. Nad rámec popisované změny vlastníka 22 procent společnosti k ní spadá vydavatelské partnerství s gigantem Take-Two a spolupráce s japonskou společnosti Konami, jejímž výsledkem může být očekávaný remake či pokračování série Silent Hill. „Důvěra, které se nám dostalo od společnosti Konami, Take-Two a nyní i Tencentu, je skvělým znamením pro náš tým i strategii. Už jsem to říkal dříve, ale při této příležitosti to stojí za to zopakovat – polský trh s hrami vstupuje do fáze dospělosti,“ říká prezident Bloober Teamu. Těší se rovněž z toho, že dle jeho slov končí fáze spekulací a začíná období, v nichž bude hrát důležitou roli rostoucí kvalita polských her.

Nutno ovšem připustit, že po Blair Witch a nevýrazném The Medium hledá Bloober Team další větší úspěch a není velkým překvapením, že se obrací k sérii Layers of Fear. Jsou to jen necelé dva týdny, kdy vývojáři oznámili další díl a s velkým napětím se čeká, co přesně bude výsledkem spolupráce s Konami. Spekulace na konto vývoje Silent Hillu v Polsku se v uplynulých měsících objevovaly pravidelně a je pravděpodobné, že tomu tak ve skutečnosti bude. Ostatně, investice Tencentu – bez ohledu na postup přes dceřinou společnost – můžeme zařadit na seznam indicií, že se v Bloober Teamu schyluje k něčemu většímu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru