Tencent pravděpodobně získá 1C Entertainment i Cenegu

Tencent pravděpodobně získá 1C Entertainment i Cenegu

Jeho dceřiná společnost žádá svolení polské úřady. Součástí nákupu by byl i obchod Muve

Zdroj: 1C Entertainment
4. 8. 2021

Čínská společnost Tencent pravděpodobně získá do portfolia vlastněných firem 1C Entertainment. Informaci přináší World Today News s odkazem na žádost dceřiné společnosti Tencentu – Proxima Beta – u polského úřadu pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitele. Nového majitele by získal vývojář a vydavatel, který působí vedle Polska, Ruska, Maďarska a Kypru také v České republice a týkalo by se to i jeho dceřinek, mezi které spadá například Cenega či digitální obchod s hrami Muve. I tyto subjekty působí na českém trhu, přičemž Cenega je distributorem her od společností jako Square Enix, Take-Two, Bethesda, Sega, Bandai Namco či Warner Bros.

Popisovaná žádost nicméně ještě nemusí být potvrzením, že k obchodu skutečně dojde.

Na stránkách polského úřadu se jasně uvádí, že nizozemská společnost Proxima Beta žádá o svolení k převzetí 1C Entertainment, přičemž tento krok činí v zájmu potvrzení, že skrze transakci nevznikne v daném oboru monopolní subjekt. Jde o standardní proces, který se týkal v nedávné době například i akvizice Bethesdy Microsoftem a je povinnou součástí v podstatě jakéhokoliv pohybu mezi majiteli větších firem. Popisovaná žádost nicméně ještě nemusí být potvrzením, že k obchodu skutečně dojde, důkaz o tichém jednání ale předkládá zmiňovaný úřad poměrně jednoznačný.

V detailech žádosti o svolení je jasně uvedeno, že Proxima Beta patří Tencentu a že tímto krokem chce získat celou skupinu 1C Entertainment. Vedle Cenegy a obchodu Muve do ní spadá ještě studio QLOC, které čítá bezmála 450 zaměstnanců, specializujících se na portování titulů, lokalizace, testování i art design, takže by šlo o poměrně významnou součást celé akvizice. Důležitost podtrhují i reference QLOCu, kam spadá spolupráce se studii jako Paradox, Obsidian, Gameloft, 4A Games, Vicarious Visions a další, včetně práce na hrách Resident Evil 5, BioShock, Dead Rising nebo z nedávné doby Metro Exodus či Tony Hawk’s Pro Skater 1+2. Těžko proto usuzovat, o kterou součást 1C Entertainment jde Tencentu nejvíce, dychtivost vlastnit v Polsku poměrně velké studio by to ale být mohla.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru