Tencent pravděpodobně pohltí Leyou Technologies

Tencent pravděpodobně pohltí Leyou Technologies

Autoři Gears Tactics a Warframe zřejmě změní majitele. Rozhodnout se může po víkendu

Zdroj: Microsoft
10. 7. 2020

Hongkongská společnost Leyou Technologies, která vlastní pětici studií, včetně Splash Damage a Digital Extremes, hledá podle informací Bloombergu už od loňského roku možného zájemce o koupi. Mezi těmi, kdo se o Leyou ucházel, měla být Sony a dvojice čínských firem iDreamSky a Zheijang Century Huatong. Od dnešního rána se ale začalo mluvit o tom, že do jednání vstoupil Tencent, v následujícím kroku přestala Leyou obchodovat své akcie na hongkongské burze a před krátkou chvílí dorazila tisková zpráva, která spekulace potvrzuje. Navíc z ní vychází najevo, že jednání aktuálně probíhají výhradně s Tencentem a je možné, že k uzavření obchodu dojde už po víkendu.

Leyou Technologies se s ohledem na vlastní majetek a goodwill hodnotí na 1,4 miliardy dolarů.

Abychom byli konkrétní, s Leyou momentálně o možné koupi diskutuje přidružená divize Tencentu – Mobility – a podle tiskové zprávy budou námluvy trvat do pondělí 13. července. Od té chvíle bude Leyou opět obchodovat na burze, ať už jejím majitelem bude Tencent, či nikoliv. Je zároveň nutné vysvětlit, že v úvodním odstavci popsané kroky jsou zcela standardní a v souvislosti s předchozími zájemci se opakovaly. I o tom informuje Bloomberg a s odvoláním na vlastní zdroje přidává i možnou cenu, za kterou by bylo možné obchod uzavřít. Leyou se s ohledem na vlastní majetek a goodwill hodnotí na 1,4 miliardy dolarů – alespoň to mělo platit při jednání s iDreamSky a Zheijangem, první zmiňovaná ale měla nabídnout pouze 1,23 miliard a Zheijang o trochu víc. Vedení Leyou se to ale patrně zdálo málo a po krátkém výpadku z burzy a nárůstu hodnoty akcií o několik procentních bodů hledala dalšího zájemce.

Pokud by jím nakonec měl být Tencent, připadne mu společně se zmiňovanými studii Digital Extremes a Splash Damage hra Warframe a také know-how nabyté během rozvoje značky Gears of War. Právě Splash Damage jsou totiž autoři úspěšné strategie Gears Tactics a podepsali se rovněž pod multiplayer dosud posledního dílu hlavní série Gears 5; odkaz Digital Extremes pak pro změnu sahá ke kořenům Unrealu, resp. Unreal Tournamentu. Zapomenout přitom nesmíme ani na třetího vzadu, kterým jsou online odbornící z Athlon Games, prostřednictvím kterých spolupracuje Leyou s Amazon Game Studios na MMO ze světa Pána prstenů. I z tohoto pohledu by akvizice mohla být pro Tencent velice zajímavá.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru