Tencent nepřímo investuje do Ubisoftu

Tencent nepřímo investuje do Ubisoftu

Čínský gigant kupuje podíl ve firmě Guillemotových. Rodina paradoxně usiluje o větší vliv

Zdroj: koláž/Vortex
7. 9. 2022

Čínská společnost Tencent dosud vlastnila 5 procent akcií Ubisoftu, které získala v březnu 2018. Už v srpnu jsme psali, že tento podíl chce podle agentury Reuters navýšit a stát se největším akcionářem Ubisoftu. O koupi měl Tencent podle měsíc staré zprávy jednat přímo se zakladateli Ubisoftu. Teď se spekulace potvrzují. Tencent skutečně navyšuje svůj podíl, ale nepřímo. Vše se odehrálo trochu jinak, než si zřejmě většina lidí myslela.

Ubisoft oznámil strategické partnerství s Tencentem, který má získat podíl v rodinném holdingu Guillemot Brothers Limited. Jde o investici ve výši 300 milionů eur, díky níž může sekundárně Tencent přímo navýšit svůj podíl také v Ubisoftu z necelých pěti procent na deset. Tento podíl ale nemůže pak po dobu dalších 8 let už víc navyšovat.

Samotná rodina Guillemotových by však díky investici mohla navýšit svůj vlastní podíl v Ubisoftu.

Partnerství pomůže podle francouzské společnosti s vývojem mobilních her podle známých značek a uvedením PC titulů od Ubisoftu na čínský trh. Oboje je zjevně v zájmu Ubisoftu i Tencentu. Obchod ale nemá vliv na přímé vedení Guillemot Brothers Limited, správa holdingu zůstává v rukou rodiny.

Je určitě nutné dodat, že Ubisoft prý dlouhodobě čelí snahám o převzetí ze strany jiných subjektů. Zatím se však zdá, že rodina Guillemotových, která momentálně vlastní asi 18,5 procenta akcí, si chce dosavadní postavení ve své firmě udržet. Nebo ho dokonce upevnit. V Guillemot Brothers Limited má díky třísetmilionové investici nyní Tencent skoro 50% podíl. Má nicméně ve srovnání s tím jen velmi omezené hlasovací právo. Samotná rodina Guillemotových by však díky investici mohla navýšit svůj vlastní podíl v Ubisoftu a spolu s navýšeným podílem Tencentu tak získat nad firmou větší vliv než doposud.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru