SYN, Tencent Games, Tencent chystá vlastní kyberpunkovou akci

Tencent chystá vlastní kyberpunkovou akci

SYN pohání Unreal Engine a chce nám vyrazit dech grafikou. Zamíří do celého světa

Zdroj: Tencent
29. 6. 2020
Název: SYN Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:
SYN

Čínský gigant Tencent představil novou kyberpunkovou akci zatím nazvanou SYN. Má se jednat o first person střílečku s prvky RPG zasazenou do otevřeného světa, která míří na PC i blíže neupřesněné konzole. Hru pohání technologie Unreal Engine a vydáme se v ní do roku 2035. Autoři zatím projekt představili prostřednictví technologického dema, které demonstruje kvalitu grafiky. Jejich cílem bylo prý posunout hranice toho, co je možné. Přesto upozorňují, že záběry ve videu ještě nereprezentují finální kvalitu.

Každá ze tří herních frakcí bude mít k dispozici vlastní kyberneticky vylepšené zvířecí společníky, kteří rozhodně nepatří k běžné “výbavě” a i ty půjde upravit k obrazu svému.

Prezentace se dále zaměřila na tvorbu a úpravu postavy, přičemž pozornost zasluhuje například zpracování vlasů. Tento použitý systém vznikl ve spolupráci s Epic Games. Pokud jde o tváře, vývojáři se pokouší o realistickou, ale přesto stylizovanou estetiku. Každá ze tří herních frakcí bude mít k dispozici také vlastní kyberneticky vylepšené zvířecí společníky, kteří rozhodně nepatří k běžné “výbavě” a i ty půjde upravit k obrazu svému. Stejně tak bude možné pohrát si se vzhledem a vlastnostmi vozidel.

Ze hry samotné ve smyslu gameplaye jsme neviděl nic, ale i tak vzbudila ochutnávka značnou pozornost. V závěru videa se mihne jen interface a ukázka končí přesně ve chvíli, kdy by se akce mohla teoreticky teprve rozeběhnout. Titul v každém případě nemíří jen do Číny či do Asie, ale má jí o globální produkt. Upoutávku ostatně provázel anglický komentář. Za hrou stojí interní tým Lightspeed & Quantum Studios.

Novinka nemá samozřejmě nic společného s akcí SiN z roku 1998 od studia Ritual Entertainment. Kyberpunk jako žánr je přirozeně i díky netrpělivě očekávané novince od polského studia CD Projekt RED v kurzu. Cyberpunk 2077 ještě ani nevyšel a už se na jím vyvolané popularitě snaží “svézt” další tituly jako Cloudpunk, Gamedec, Conglomerate 451 nebo Ghostrunner. Ne že by snad dřív kyberpunkové hry nevycházely, ale snad nikdy jich nebylo tolik jako dnes.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru