Telltale údajně pracuje na třech projektech najednou

Telltale údajně pracuje na třech projektech najednou

Insider, který odhalil Wolf Among Us 2, mluví o Tales from the Borderlands 2 a Poker Night 3

6. 2. 2020

O nečekaném pádu studia Telltale i jeho pozvolné obrodě za přispění společnosti LCG Entertainment jsme vás v průběhu uplynulých měsíců podrobně informovali. Došlo také na rozebírání možných důvodů, které vedly ke krachu a pojmenování nejpalčivějších záležitostí, v nichž jsme nacházeli ty největší problémy. Jednou z těchto věcí byla přílišná podobnost jednotlivých titulů, vycházející z nepříjemného zacyklení v nutnosti doručovat epizody v rozumných časových intervalech. I kvůli tomu zřejmě nedošlo na několikrát naznačovanou změnu technologie a přístupu jako takového, takže jsme byli velmi potěšení, když studio Telltale vstoupilo do nové éry s tvrzením, že epizodický vývoj už praktikovat nechce. Bez ohledu na několik měsíců trvající radost teď ale přichází spekulace, která stojí v rozporu se snahou poučit se z předchozích chyb – vedle potvrzeného pokračování The Wolf Among Us mají totiž v Telltale pracovat přinejmenším na dvou dalších projektech – Tales from the Borderlands 2 a Poker Night 3.

S informací přišel uživatel Redditu s přezdívkou Hereitismydude, který už dříve odhalil rozběhnutí vývoje The Wolf Among Us 2 a v předstihu vyzradil i speciální, graficky vylepšenou edici Batmana. Dá se tedy mluvit o zdroji, který je až překvapivě přesný a věrohodnost aktuálních informací svým způsobem zvyšuje i skutečnost, že Hereitismydude už byl na Redditu zabanován. Jeho příspěvek ale zůstává k dispozici a podrobněji rozepisuje v úvodu naznačenou skutečnost. „Na Tales from the Borderlands 2 v budoucnu určitě dojde – už nyní se počítá s tím, že půjde o další velkou hru, na jejíž formální oznámení si ale budeme muset ještě několik let počkat. Třetí Poker Night je také jistota, jen se s největší pravděpodobnosti nebude jmenovat Poker Night 3. Vývoj se už rozběhl, není v úplně rané fázi a nemělo by jít o příliš velký titul,“ říká insider. V souvislosti s Tales from the Borerlands se pak údajně vývojáři z Telltale domlouvají s Gearboxem na opětovném vydání prvního dílu, pravděpodobně s péčí, kterou dostal Batman, tedy převážně s vylepšenou grafikou a dalšími úpravami.

Hovoří se rovněž o možném propojení Poker Night 3 s Borderlands a Fortnite, což by z marketingového hlediska mohlo Telltale jako takovým výrazně pomoci.

V příspěvku se také několikrát zmiňuje studio AdHoc, které založili bývalí zaměstnanci Telltale a už od prosince loňského roku víme, že se připojili k novým majitelům LCG Entertainment, aby vývoj The Wolf Among Us 2 vedli. Na starost mají mít příběhovou část hry a údajně se v těchto dnech čeká, než slíbené materiály dodají a vývoj se bude moci posunout dál. Na straně Telltale už totiž došlo k dokončení zadaných grafických assetů a vývoj měl být kvůli pomalejší práci v AdHoc krátce pozastaven. Lidé z Telltale tak ale mohou pracovat na zmíněném Poker Night 3, který by měl být podle aktuálních spekulací oznámen na E3 a krátce na to také vydán. Hovoří se rovněž o možném propojení Poker Night 3 s Borderlands a Fortnite, což by z marketingového hlediska mohlo Telltale jako takovým výrazně pomoci. Otázkou ale stále zůstává, zda přemíra vyvíjených titulů stále relativně malé studio nezahltí, a zda se samo opět nechytí do pasti, která v minulosti vedla k tak vážným problémům…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru