The Wolf Among Us 2, Telltale Games, Telltale Games se loučí s epizodickým vývojem her

Telltale Games se loučí s epizodickým vývojem her

Příští tituly studia mohou být rozdělené na části, vycházet ale budou až po ukončení vývoje

4. 1. 2020

Turbulentní kolotoč událostí okolo studia Telltale Games se loni konečně po měsících nejistoty ustálil a s novým majitelem LCG Entertainment přišel vytoužený klid pro celou řadu vývojářů. Stejně tak se i v očích hráčů mělo jednat o návrat ke starým pořádkům a k pokračující tvorbě některých zavedených značek. Ovšem z nedávného rozhovoru CEO Jamieho Ottilieho pro web GameDaily.biz vyplývá, že novinek by mohla být celá řada a znovuzrozený tým Telltale Games může být tak docela jiný. A ta nejvýraznější změna se může týkat samotného epizodického formátu chystaných titulů, mezi něž aktuálně patří opětovně oznámené pokračování série The Wolf Among Us, jež bylo před koncem roku poodhaleno na The Game Awards. A připomenout si můžete níže přiloženou ukázkou.

Jamie Ottilie pro GameDaily.biz uvedl celou řadu zajímavých informací, předně se ale ohradil proti té části komunity, která je z chystaných plánů a obnoveného týmu rozhořčená. Důvodů pro skepsi je v očích některých hráčů hned několik, z rozhovoru lze ale vypíchnout zejména obecnou nedůvěru v nově obnovený tým spojenou s obavou ze ždímání zavedených značek a snahou zaměstnávat bývalé zaměstnance studia pouze formou externích spolupracovníků. K prvnímu zmíněnému problému Ottilie dodává následující: „Ignorujeme ty, kteří jsou jen negativní. Soustředíme se na hry. Snažíme se jim říci, aby nám dali nějaký čas na to, abychom se rozběhli, a posuzovali nás na základě naší práce a ne dle minulosti, nad níž jsme ani neměli žádnou kontrolu.“ Ottilie tedy chápe rozhořčení a skepsi některých fanoušků, podotýká ale, že není fér vinit nový tým z chyb toho starého, s čímž už souvisí i komentář směřující na výtky ohledně externích spolupracovníků: „Zaměřujeme se na najímání správných talentů pro každou roli – lidé se zavázali dělat skvělé hry ve stylu původního Telltale. Aby ale bylo jasno, nebudeme vytvářet zbytečná pracovní místa za účelem najímání bývalých zaměstnanců Telltale. I když se nám nelíbí, co se tomuto talentovanému týmu stalo, nemůžeme napravit křivdy bývalé společnosti.“ Zde lze pro úplnost vypíchnout, že dnešní Telltale Games přeci jen některé bývalé členy týmu najali a zaměstnávají například i původní vedoucí vývoje The Wolf Among Us: Nicka Hermana a Dennise Lenarta. Telltale nadále spolupracují s týmem AdHoc Studio, který je složen z řady bývalých zaměstnanců Telltale a který má na svědomí klíčové složky pokračování zmíněné série.

Pokud hru uvolníme po částech, tak budou všechny připraveny dříve, než ta první vůbec dorazí do prodeje.

Další komentáře týkající se budoucnosti studia a jeho her už se týkají samotných her a jejich podoby. Zde Jamie Ottilie slibuje použití nového enginu, představení neokoukaných gameplay prvků a implementaci neokoukaných způsobů interakce s herním světem. To nejdůležitější se ale pravděpodobně týká v úvodu nastíněné změny v epizodickém jízdním řádu vydávání her. Telltale Games se sice epizodického formátu neplánuje vzdát, změní se ale přístup k vývoji jednotlivých epizod. Ottilie k tomu slibuje následující: „Příběhy tvoříme epizodicky, ale to, jak budou vydány, je třeba ještě vyladit. Důležitým rozdílem je, že samotný vývoj už epizodický nebude. Pokud hru uvolníme po částech, tak budou všechny připraveny dříve, než ta první vůbec dorazí do prodeje.“ A to je určitě velmi pozitivní zpráva pro všechny ty hráče, které již otravovalo roztahané vydávání jednotlivých epizod a případné odklady. Na druhou stranu se tím ale mohou autoři připravit o možnost reakce na zpětnou vazbu, která je u epizodického formátu dávkovaná postupně.

Celkově si lze z nového přísunu informací odnést především to, že dnešní Telltale jsou jiným týmem a komunitě nezbývá než doufat, že se nové vedení poučilo z chyb předchozího managementu. Výhodou pro tým na druhé straně může být to, že hráčskou základnu mají tituly tohoto studia obrovskou a stejně tak drží v ruce i zajímavé značky. Kromě zmíněného pokračování The Wolf Among Us se Telltale Games mohou v budoucnosti blýsknout například i pokračováním komiksového dobrodružství s Batmanem v hlavní roli. Na druhé straně ale třeba práva na vývoj titulů dle sérií The Walking Dead či Stranger Things od Netflixu již Telltale Games v rukách nemají.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru