Tekken 8, Bandai Namco Entertainment, Tekken 8 vyjde do března 2024 a bude agresivnější

Tekken 8 vyjde do března 2024 a bude agresivnější

Vývojáři v dlouhé ukázce gameplaye rozebrali novinky v boji. Nina Williams byla potvrzena

Zdroj: Bandai Namco
Název: Tekken 8 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 1. 2024

Před pár dny se naskytla možnost zhlédnout 36minutové povídání se spoustou ukázek z Tekken 8, které ukázaly hru skutečně v pohybu a ne jako například v traileru, jenž by uveden v prosinci během The Game Awards 2022. Výkonný ředitel Kacuhiro Harada a game director Kohei Ikeda se pustili do hraní a postupně detailně rozebrali soubojový systém a hratelnost včetně novinek, ale ačkoli Bandai Namco odhaluje a poskytuje stále více informací o hře, datum vydání zatím stále neznáme.

Bandai Namco se stejně jako další společnosti podělilo o své finanční výsledky, přičemž v tomto případě může jít klidně o chlubení. Daří se ziskům, které vzrostly o 15 %, celkové prodeje pak o 18 % a prodeje samotných her o 19 %, přičemž kraloval Elden Ring, který za dva týdny oslaví první výročí. Samozřejmě došlo i na budoucnost, do níž patří právě Tekken 8, ale třeba i nedávno odhalené Armored Core VI: Fires of Rubicon od FromSoftware. Obě tyto hry by měly dle Bandai Namco a dostupných dokumentů vyjít v průběhu příštího fiskálního roku, což v tomto případě znamená do 31. března 2024. Samozřejmě je možné, že se titul zjeví mnohem dříve, ale v tuto chvíli si vývojáři z Bandai Namco dávají minimálně s oznámením data vydání na čas.

Vraťme se ale na chvíli ještě k novinkám přímo ve hře. Nová ukázka potěšila dlouhodobé fanoušky série jedním velkým potvrzením, jímž je bojovnice a nájemná vražedkyně Nina Williams, jež se je opět součástí základní sestavy hry. K oznámení došlo během finále Tekken World Tour 2022 společně s krátkou upoutávkou. Její vzhled prošel proměnou, její bojový styl ovšem už tolik ne, a tak se mohou fanoušci těšit na kopy i pistole. Dočkali jsme se ale i zevrubného vysvětlení nového mechanismu zvaném „heat“. Jde o desetisekundový stav spotřebovávající velké množství energie, během něhož lze provádět speciální pohyby a útoky, díky čemuž by měla být celá hra akčnější a agresivnější, jak poznamenal sám Harada.

Zůstává samozřejmě i „rage“, který byl poprvé představen v šestém díle a poskytuje zesílené útoky při určité hranici zdraví, a s ním související speciální pohyby a komba spadající pod „rage arts“. Došlo zde však ke změně, přesněji k vyřazení delších komb „rage drives“, aby byla hra vyvážená a ne příliš složitá. Vrací se i systém obnoví zdraví, který byl obsažen ve spin-offu Tekken Tag Tournament, díky němuž mohou hráči získat útokem zpět něco málo ze svého zdraví. Cílem je motivovat hráče, aby se snažili o to být skutečně agresivnější. Tekken 8 bude také podporovat volbu ovládání, přičemž se nabízí arkádový neboli klasický a speciální styl, který vychází z Tekken 7.

Tekken 8 zamíří na PC, PS5 a Xbox Series, na přesné datum vydání si ovšem budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru