Techland oznamuje AAA akční fantasy RPG

Úterní překvapení doplňuje i artworkem. Na projektu pracují i bývalí vývojáři z CD Projektu

Zdroj: Techland
17. 5. 2022

Vývojáři z polského studia Techland si na úterní odpoledne připravili velké překvapení. Ačkoliv od vydání Dying Light 2 uplynuly pouhé tři měsíce a vývojáři se zavázali, že budou přinášet nový obsah v nadcházejících pěti letech, jádro týmu se už pustilo do příprav úplně nového projektu. Je jím velké AAA akční fantasy RPG, na jehož vývoji se v Techlandu podílí i bývalí zaměstnanci CD Projektu RED. Jmenovitě jde o scenáristy Arkadiusze Borowika a hlavně Karolinu Stachyru, která se podílela na druhém i třetím Zaklínači a je například spoluautorkou oblíbeného questu kolem Krvavého barona z Divokého honu.

Informaci potvrdil CEO Techlandu Paweł Marchewka v tiskové zprávě, která už od nadpisu zcela otevřeně láká na popisovanou hru. „Jsme velmi spokojeni s tím, čeho jsme se sérií Dying Light 2 zatím dosáhli. Navíc naše cesta s Dying Light 2 Stay Human teprve začíná, protože plánujeme tuto hru podporovat nejméně pět let,“ zopakoval na úvod Marchewka se snahou uklidnit fanoušky, že o slíbenou porci obsahu nepřijdou. Pak už ale vytáhl popisovaný trumf a potvrdil, že jeho tým přistupuje s velkými ambicemi k dalšímu projektu. „Chceme představit zcela novou značku, která se výrazně liší od toho, co jsme dělali v posledních několika letech. Chceme vytvořit plnohodnotný next-gen zážitek, nový fantasy epos zasazený do rozsáhlého otevřeného světa,“ prozradil CEO Techlandu.

Zdroj: Techland

Vývojáři chtějí uplatnit své zkušenosti, které jako tým za uplynulá léta načerpali a vložit do nového projektu další nápady v kombinaci s neutuchající vášní a kreativitou, která má celý Techland pohánět. „Ačkoliv se nyní nemůžeme podělit o další podrobnosti o tomto projektu, investovali jsme do něj spoustu času a těšíme se, že ho hráčům ukážeme, až přijde ten správný čas,“ uzavřel Marchewka. Tisková zpráva je nicméně doplněna zmiňovaným artworkem a hlavně výzvou, aby se do Techlandu hlásili případní zájemci o spolupráci. Vedle Borowika a Stachyry pak ještě tisková zpráva zmiňuje další významné vývojáře, kteří se připojili k Techlandu v několika posledních měsících a nutno přiznat, že se v Polsku rýsuje velmi zajímavá sestava. Mezi zářivá jména patří Bartosz Ochman, který pracoval na konceptu otevřeného světa v Cyberpunku 2077 i Zaklínači 3. Dále Mario Maltezos, který prošel společnostmi Ubisoft, Warner Bros. či Microsoft, kde pracoval na hrách jako Prince of Persia: The Sands of Time nebo Mad Max. Dále David McClure, vedoucí game designér z Arkane Studios, kde pracoval na Deathloopu, animátor Kevin Quaid z Guerrila Games se zkušenostmi z Horizon Zero Dawn. A v neposlední řadě Marcin Surosz, vedoucí UI/UX designér, který prošel jiným polským studiem People Can Fly.

O projektu žádné další informace nemáme a neočekáváme, že se na tom něco v dohledné době změní. I podle výzvy k nástupu do Techlandu je patrné, že je dosud nepojmenované akční RPG na samém začátku své cesty, s přihlédnutím k úspěchu Dying Light 2 a vzestupné kvalitě her od Techlandu nás ale možná za několik let čeká velmi zajímavý výsledek.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru