Taxi Chaos vypadá jako pokračování Crazy Taxi

Taxi Chaos vypadá jako pokračování Crazy Taxi

Šílení taxikáři se vrací, i když teď jsou víc chaotičtí. A překvapivě v nich má prsty i Sega

Zdroj: Team6 Game Studios
18. 12. 2020

Crazy Taxi od Segy je moje oblíbená série, proto mě mrzí, že jsme se už hezkých pár let nedočkali až na pár spin-offů žádného velkého regulérního pokračování. Kdo by také nechtěl rozvážet cestující coby šílený drožkář za doprovody skvělé muziky od skupin The Offspring nebo Bad Religion? Nový díl Crazy Taxi vám sice bohužel nepředstavím, ale mám tu něco, co by se mohlo stát potenciálně velmi zajímavou substitucí. Řeč je o nově oznámené hře Taxi Chaos.

I tady samozřejmě budete rozvážet pasažéry, jak už název napovídá, ale co to vidí oko moje? Hra má velmi podobnou hudbu, podobná auta, skoro stejný styl, povědomé řízení i nápadně známé efekty. Jinými slovy tenhle “duchovní nástupce” vypadá jako dost přesná imitace Crazy Taxi či kopie, chcete-li. Když zabloudíte na oficiální web, hned několikrát na vás vyskočí slovíčko “crazy”. Budete totiž vozit “crazy zákazníky” a dělat “crazy kousky”.

Když v roce 2001 vyšla podobná hra The Simpsons: Road Rage od Radical Entertainment a EA, neváhala jít kvůli ní Sega do soudní bitvy.

I zdejší řidiči Vinny a Cleo a jejich káry vypadají jako něco, co by se v sérii Crazy Taxi určitě neztratilo. Titul míří na PS4, Xbox One i Switch a vlastně nevypadá na menší hru vůbec špatně, i když cartoonová grafika leccos skryje a rozhodující budou samozřejmě hratelnost a ovládání. Závodit tu přirozeně budeme s časem, máme využívat nejrůznější zkratky, vyhýbat se chodcům a když na to přijde, vezmeme to i po střechách New Yellow City.

Tahle kopie Crazy Taxi je o to nápadnější, když si uvědomíte, jak pečlivě si Sega své značky chrání. Crazy Taxi nevyjímaje. Základní hratelnost si japonský gigant dokonce patentoval a když v roce 2001 vyšla podobná hra The Simpsons: Road Rage od Radical Entertainment a EA, neváhala jít kvůli ní Sega do soudní bitvy. Spor byl nakonec vyřešen mimosoudní cestou, i když podmínky vyrovnání neznáme. Patent jako takový už ale před dvěma lety vypršel.

Zřejmě si i tak řeknete, co na to tedy říká společnost Sega. A to je na tom všem zdaleka nejzajímavější. Taxi Chaos od týmu Team6 Game Studios má totiž hned několik vydavatelů. V USA jej pošlou na trh GS2 Games, v Evropě společnost Mindscape a o distribuci v Japonsku a Asii se postará… nikdo jiný než Sega!

Originál z roku 1999 je zřejmě nedostižný. Hra se časem z automatů dostala ve skvělé verzi i na Dreamcast a později také na další konzole i PC, ačkoli postupem let přišla o původní hudbu i skutečné značky jako KFC nebo Levi’s. Bylo by ale pěkné, kdyby Taxi Chaos na tuto tradici nějak pěkně navázal. A kdo ví, třeba se společnosti Sega natolik zalíbí, že nakonec otevře cestu k plnohodnotnému nástupci.

Jak se hra nakonec povede a zda je víc než lacinou imitací, zjistíme už relativně brzy. Taxi Chaos vychází 23. února.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru