Tandem: A Tale of Shadows, Hatinh Interactive, Tandem je viktoriánská logická plošinovka se dvěma hrdiny

Tandem je viktoriánská logická plošinovka

Příběh odvážné dívky a medvídka inspiroval Jules Verne, Arthur Conan Doyle i Tim Burton

Zdroj: Monochrome
24. 4. 2021

Tandem: A Tale of Shadows je nová zajímavá logická plošinovka, která míří na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch. Titul od francouzského studia Monochrome se inspiroval díly Julese Vernea, Arthura Conana Doylea, ale i Tima Burtona. Hlavní hrdinkou příběhu je odvážná a tvrdohlavá dívka jménem Emma a medvídek Fenton. Společně se snaží přijít na kloub záhadnému zmizení Thomase Kanea.

Tandem nás vezme do Londýna na konci 19. století. Thomas Kane je jediný syn slavné rodiny kouzelníků a iluzionistů. Desetiletá Emma je jejich velkou obdivovatelkou a když ve vyšetřování neuspěje Scotland Yard, rozhodně se záhadu vyřešit sama. Vyrazí proto to sídla rodiny, přičemž na cestě potká medvídka Fentona, který vypadl z uhánějícího dostavníku.

Za pozornost rozhodně stojí i grafika a stylizace ovlivněná zmíněnými autory i viktoriánskou architekturou.

Ve hře navštívíme pět světů inspirovaných viktoriánskou Anglií. A užijeme si je doslova z různých perspektiv. Emmu sledujeme z ptačí perspektivy, zatímco Fentona ovládáme při pohledu zboku, který je typický pro plošinovky. Oba ale neustále spolupracují. Emma svou lucernou vrhá stíny, které využívá Fenton pro pohyb kupředu. Stane se z nich nerozlučná dvojka, která postupuje jen díky kooperaci.

Vývojáři lákají na chytré překážky a mechanismy. Za pozornost rozhodně stojí i grafika a stylizace ovlivněná zmíněnými autory i viktoriánskou architekturou. Autoři slibují přes 40 puzzlů a překážek, které budeme muset překonat. Duální hratelnost nám umožní přepínat mezi postavami. Nebudeme si ale namáhat jen hlavu. Čeká nás také boj s mechanickými hračkami a bossem v každé dimenzi. Nicméně Emma neútočí přímo, takže i v tomto případě musíte uplatnit důvtip.

Tým láká na interaktivní prostředí, jehož části musíme využít ve svůj prospěch. Budeme rovněž hledat skryté místnosti, které nám prozradí další indicie o zmizení chlapce, ale víc se dozvíme i o Fentonovi a samotné Emmě. Tandem má být velmi výpravný. Autoři nás lákají na množství zábavných cut scén a už z dosavadních ukázek se zdá, že by hra mohla místy připomínat animovaný film. Zdejší svět má být hravý i trochu děsivý současně.

Zajímavé je, že v původní verzi příběhu měli být Thomas a Emma sourozenci. Fenton měl být její medvídek a společně se rozhodnou bratrovi pomoci, tato verze však už zjevně neplatí. Tandem pohání Unreal Engine od Epicu.

Hra by měla vyjít ještě letos a už má profil na Steamu. Vydává ji společnost Hatinh Interactive. Na oficiálním webu najdete spoustu dalších krásných obrázků a animací z vizuálně zajímavého projektu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru