Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Take-Two nepřímo odmítá, že by GTA VI mohlo vyjít letos

Take-Two nepřímo odmítá, že by GTA VI mohlo vyjít letos

Vydavatel potvrdil spolupráci s Gearboxem. Pokračování GTA může přijít v příštích letech

Zdroj: Reddit/rnphoto
19. 5. 2021

Společnost Take-Two Interactive zveřejnila v noci na dnešek finanční výsledky za uplynulý fiskální rok 2021, který skončil letos v březnu. Za nejúspěšnější tituly označuje NBA 2K21 a GTA Online, které i podle zveřejněné prezentace stály za většinou všech příjmů společnosti. V porovnání s minulým rokem vzrostly tržby o 19 procent na hodnotu 2,55 miliardy dolarů, přičemž příjmy vzrostly o 9 procent na rekordních 3,37 miliardy dolarů a čistý zisk činil 589 milionů dolarů, což je o úctyhodných 46 procent více nežli ve fiskálním roce 2020. Vedení Take-Two vidí za vynikajícími výsledky zvýšený zájem o videohry v době pandemie a následné rozšíření her mezi mnohem širší publikum.

Take-Two uvádí, že v aktuálním fiskálním roce sice vydá spoustu her – konkrétně 21 titulů – ty největší ale není příliš složité rozklíčovat a GTA mezi nimi není.

Jak už to tak ale zpravidla bývá, informace o konkrétních titulech byly zahrnuty až do prezentace výsledků a rozpravy s investory, z níž se dozvídáme poměrně dost z plánů pro blízkou i vzdálenější budoucnost. První zpráva, která ale zřejmě nebude příliš překvapivá, je nepřímé odmítnutí, že by očekávané pokračování série Grand Theft Auto mohlo vyjít letos, případně do konce března příštího roku. Take-Two uvádí, že v aktuálním fiskálním roce sice vydá spoustu her – konkrétně 21 titulů – ty největší ale není příliš složité rozklíčovat. Mají být totiž podle vydavatele pouze čtyři, přičemž dvě budou úplně nové a dvě vychází z již ustavených značek. Začneme-li od konce, pokračování se nepochybně dočká série NBA 2K a druhou bude další díl WWE, který byl oznámen v dubnu. Co se týče nových her, o jedné nevíme vůbec nic a na té druhé prý bude společnost spolupracovat s autory Borderlands z Gearboxu.

Co se týče zbývajících titulů, jednou z nich je již oznámená nezávislá hra OlliOlli World, kterou uvede Private Division, deset titulů by mělo mířit na mobilní platformy a zbývajících šest má zahrnovat opětovné vydání již existujících her. Z pohledu GTA je nicméně zajímavější výhled do fiskálních období 2023 a 2024, tedy dobu od 1. dubna 2022 do 31. března 2024. Take-Two pochopitelně plánuje vydat další plejádu her – konkrétně 40 – z čehož 19 titulů má spadat do velké kategorie core her portfolia společnosti. Sedm z nich jsou sportovní hry, čtyři free to play a zbytek je vyhrazen pro ty největší značky a série, kam GTA nepochybně spadá. Nic konkrétního ale zástupci vydavatele nesdělili a i nadále tak nechávají prostor spekulacím otevřen. Zároveň CEO Take-Two Strauss Zelnick upozornil, že plány jsou výhledové a mohou se měnit kvůli odkladům – ať už interním, či veřejným – což se přirozeně dotýká malých i velkých her.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru