Take-Two chystá 62 her do března 2024 a reaguje na FIFA 2K

Take-Two chystá 62 her do března 2024 a co FIFA 2K?

Herní gigant má v plánu desítky nových her a chlubí se prodeji největších značek

Zdroj: koláž/2K Soccer Game
4. 11. 2021

Finančních výsledků společnosti Take-Two Interactive jsme se už dnes dotkli skrze několik jiných zpráv. Tím jsme ale zajímavosti z portfolia tohoto gigantu ani zdaleka nevyčerpali. Ty další z nejdůležitějších si alespoň stručně zrekapitulujeme v rámci tohoto souhrnného článku.

Pro Take-Two pracuje už skoro 6 tisíc lidí

Dozvěděli jsme se například, že společnost má ve vývoji 62 her, které by měly vyjít do března 2024. Z nich 23 má patřit mezi takzvané zásadní tituly, 6 je nezávislých a vyjde pod labelem Private Division, dále nás čeká 20 mobilních her, 4 “mid core” hry a 9 pokračování. Co jednotlivé kategorie přesně znamenají a jaké tituly to potenciálně představuje, shrnuje přehledná tabulka přímo od vydavatele.

Je přitom zjevné, že ve skutečnosti jsou plány Take-Two ještě širší a sahají dále. Reálně tak může být ve vývoji ještě více her. A naopak ty naplánované samozřejmě nemusí v daném termínu nakonec stihnout vyjít. Take-Two má také stále více zaměstnanců. Pracuje pro něj a jeho firmy už skoro 6 tisíc lidí.

Zdroj: Take-Two Interactive

Z finančních výsledků také vyplynulo, že GTA V už překonalo 155 milionů prodaných kopií a Red Dead Redemption 2 útočí na metu 40 milionů. Celkově série GTA prodala 355 milionů kopií. Není divu, že se Rockstar zavázal dál podporovat Grand Theft Auto Online, zejména když vstoupí na novou generaci konzolí. Celá značka Red Dead má na kontě skoro 62 milionů prodaných kopií. O GTA VI nebo remasteru starších dílů Red Deadu ale napadlo ani slovo.

Borderlands 3 zase ukořistili titul pro nejrychleji prodávanou hru od divize 2K Games. Na kontě má v tuto chvíli skoro 14 milionů prodaných kopií. Celá série pak přes 72 milionů kopií. Borderlands 2 jsou zase nejprodávanější hrou od 2K vůbec s více než 25 miliony kopií. V této souvislosti je třeba připomenout, že 2K jsou součástí Take-Two, ale oddělení od Rockstar Games, kteří fungují jako samostatný subjekt.

FIFA 2K? Teď máme radost z fotbalového manažeru Top Eleven, říká Strauss Zelnick.

Na přetřeš ale přišla také kopaná. Šéf Take-Two Strauss Zelnick byl tázán, zda by 2K Sports mohli mít zájem o licenci na fotbalovou hru pod značkou FIFA, která bude zřejmě k mání také dalším subjektům, jak vyplynulo z náznaků od EA i přímých vyjádření Mezinárodní federace fotbalových asociací. Take-Two letos shodou okolností koupili autory fotbalového manažeru Top Eleven ze studia Nordeus. To Zelnicka podle jeho slov těší, protože v tomto sportu dříve nebyli aktivní a je to pro ně velký krok. Ale jinak reagoval vyhýbavě a víc toho zjevně říct nechtěl. V tuto chvíli.

Vůbec ale není vyloučené, že o tom 2K Sports minimálně uvažují, když se tahle příležitost naskytla. Společnosti EA a 2K už zápolí, nebo v minulosti zápolily třeba na poli basketbalu, golfu, amerického fotbalu nebo hokeje. A bylo by opravdu zajímavé, kdyby se do digitální kopané vrhnul další velký hráč, i když třeba v této disciplíně nezkušený.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru