Madden NFL 21, EA Sports, Také EA zdražují první next-gen hru na 70 dolarů

Také EA zdražují první next-gen hru na 70 dolarů

Za Madden NFL 21 pro PS5 a Xbox Series zaplatíte víc. Ale ještě se tomu můžete vyhnout

19. 11. 2020
Název: Madden NFL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 8. 2020

EA se přidávají ke společnostem jako Take-Two Interactive, Activision nebo Sony a oznamují svůj první dražší next-gen titul, za který zákazníci zaplatí 70 dolarů, tedy o 10 víc, než bylo dosud obvyklé pro AAA produkci. Za tuto cenu bude k dispozici standalone NXT LVL edice Madden NFL 21 pro PlayStation 5 a Xbox Series X a S.

Na PS5 a Xbox Series lze zdarma upgradovat ze stávajících verzí pro PS4 a Xbox One. Na next-gen verzi bez příplatku máte nárok v rámci programu Dual Entitlement.

Situace je to ale poměrně zvláštní, protože k next-gen verzi se můžete dostat i za dosavadní nižší cenu. Na PS5 a Xbox Series lze zdarma upgradovat ze stávajících verzí pro PS4 a Xbox One. Na next-gen verzi bez příplatku máte nárok v rámci programu Dual Entitlement. Jediná podmínka spočívá v tom, že ze stávající generace musíte přesedlat na tu novou do vydání Madden NFL 22. Původně měl být tento interval ale kratší.

NXL LVL standalone edice má podle EA oproti bezplatnému upgradu přinést jen nějaký blíže neupřesněný obsah navíc pro Madden Ultimate Team. Pro úplnost dodejme, že základní PS4 verze stojí za PS Storu 1849 korun a Xbox One verze na Xboxu Storu 1899 korun. V rámci next-gen upgradu se vám přenese i progress z řady režimů.

Možné zdražení naznačovali zástupci EA už dříve s tím, že se podobně jako jejich kolegové z jiných firem odvolávali na rostoucí náklady na vývoj. Finanční ředitel EA Blake Jorgensen v listopadu prohlásil, že hry jsou čím dál dražší, ale poskytují hlubší zážitky a zákazníci s nimi stráví více času. EA ale chtěli počkat, jak se vyvine situace na trhu, jinými slov, jak budou hráči reagovat na zdražení her od konkurenčních společností a zda jim tento krok takříkajíc projde.

Naposledy jsme psali o zdražování her včera v podání Sony a Microsoftu. Připomínali jsme, že Ubisoft nebo Capcom stále váhají. Zdražení her v uplynulých týdnech a měsících opakovaně hájil šéf Take-Two Interactive Strauss Zelnick, prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan nebo bývalý vysoký představitel Sony Shawn Layden. Více peněz už zaplatíme za hry jako Call of Duty: Black Ops Cold War, NBA 2K21, Demon’s Souls nebo Godfall.

Nabídne next-gen FIFA také dražší standalone edici?

Kromě informací o ceně jsme se dočkali i nového traileru a podrobností o hře samotné. Autoři přirozeně slibují spoustu atraktivních novinek, které jsou podle nich možné jen na PS5 a Xboxu Series. Vedle pohlednější a realističtější grafiky to má být především autentické chování hráčů a jejich výkonnost spočítaná na základě skutečných dat nasbíraných během zápasů.

Klasická verze Madden NFL 21 vyšla už 28. srpna, next-gen verze dorazí na trh 4. prosince, tedy ve stejný den jako vylepšená FIFA 21. U ní však není zatím jasné, zda také dostane standalone next-gen edici za 70 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru