Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Tajuplné RPG ze světa Harry Pottera se snad brzy představí

Tajuplné RPG ze světa Harry Pottera se prý brzy představí

Insideři naznačují, že novinka Avalanche Software se blíží. Shrnuli jsme vše, co o ní víme

10. 3. 2020
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Nedávno jsme si vyzkoušeli nový úžasný komunitní projekt, který nás prostřednictvím Minecraftu přinesl do světa Harryho Pottera. Byl to pěkný výlet, jen co je pravda. Na druhé straně ale také oživili vzpomínky na tajuplné RPG, o kterém se mluví od roku 2018, kdy unikla na internet nahrávka z této chystané videohry. Od té doby jsme se dočkali jen minima konkrétních informací a oficiálně se k projektu nikdo nepřihlásil. Ale vypadá to, že by se na tom mohlo brzy něco změnit a hradba mlčení snad konečně padne.

Lead designer Troy Leavitt ze studia Avalanche Software, které dnes spadá pod gigant Warner Bros., naznačil, že se “brzy” tým pochlubí se svou novou hrou. A to nás zajímá z toho důvodu, že tou hrou má být právě spekulovaný Harry Potter. Sluší se proto při této příležitosti připomenout, co vše vlastně o tajuplném titulu projektu. Anebo si alespoň myslíme, že víme…

Poslední inzeráty “slibují” práci na AAA hře, která bude brzy odhalena. Už dříve ale tým hledal vývojáře se zkušenostmi s britskou kulturou.

V první řadě je třeba si ujasnit jeden podstatný detail, který mnoha hráčům, ale také novinářům pořád plete hlavy. Americký tým Avalanche Software sídlící v Salt Lake City není totéž jako Avalanche Studios. Avalanche Studios mají centrálu ve švédském Stockholmu, od roku 2018 je vlastní společnost Nordisk Film a na kontě mají sérii Just Cause, Mad Maxe, Generation Zero nebo Rage 2. Avalanche Software naproti tomu od roku 2005 do roku 2017 spadal pod Disney. Když se myšákovo impérium rozhodlo vycouvat ze světa velkých videoher, zdálo se, že se studiem je amen, ale nakonec jej zachránila společnost Warner Bros. Interactive Entertainment.

Poslední hru vydal tým v roce 2017 a šlo o Cars 3: Driven to Win podle filmu od Pixaru. Titul už ale nevydávala firma Disney Interactive Studios, ale právě Warner Bros. Od té doby ale oficiálně studio žádný nový projekt neoznámilo. Opakovaně však nabíralo nové zaměstnance a příslušné inzeráty by rozhodně bylo možné s Harry Potterem spojit. Ty poslední “slibují” práci na AAA hře, která bude brzy odhalena. Už dříve ale tým hledal vývojáře se zkušenostmi s britskou kulturou.

Skutečnost, že je RPG ze světa Harryho Pottera ve vývoji právě ve studiu Avalanche Software naposledy potvrdil na základně svých zdrojů i Jason Schreier z Kotaku. Záběry podle něj pocházely z velmi rané verze. Nepřímo pak znovu on i důvěryhodný insider Shinboi602 poukázali na E3 nebo podobnou akci, kde by mohla herní divize Warneru představit jak nového Batmana, tak právě i čarodějnickou novinku.

Tohle vše zní samo o sobě dost nadějně a neméně zajímavé byly informace, které se objevily v souvislosti s uniklým videem a krátce po něm. Záběry měly pocházet z nějakého focus testu a podle nejrůznějších spekulací se v novince mají hráči vypravit do historie, konkrétně až do 19. století. Hra má nabídnout otevřený svět, přičemž škola čar a kouzel v Bradavicích pochopitelně nebude jediným místem, kam fanoušky vezme.

Zajímavě zní i premisa, že v 3rd person akčním RPG hlavní hrdina či hrdinka disponuje nějakými zvláštními schopnostmi, díky nimž byla přijata ke studiu do Bradavic opožděně.

Hráč se chopí studenta pátého ročníku, vytvoří si vlastní postavu, zvolí její pohlaví a vybere si jednu ze čtyř důvěrně známých kolejí. Na výběr má být osm druhů kouzelníků. Zda se staneme hodným, anebo zlým čarodějem, už záleží údajně jen na nás. Příběh by v každém případě měl být nezávislý na knižních předlohách, což by dávalo autorům více volnosti, kterou by nepochybně ocenili. Hra podle informací z října 2018 slibovala také nový systém kouzlení.

Zajímavě zní i premisa, že v 3rd person akčním RPG hlavní hrdina či hrdinka disponuje nějakými zvláštními schopnostmi, díky nimž byla přijata ke studiu do Bradavic opožděně. Nadání pro magii není tím jediným. S pomocí hráče má protagonista vystopovat a identifikovat pozůstatky nějaké pradávné síly. Něco zlověstného se prý děje v Zapovězeném lese a my navštívíme další známá i úplně nová místa v kouzelnickém světě.

Čeká nás prý příprava lektvarů, budeme se učit nová kouzla a objevovat všemožné tvory. Chybět nemají ani souboje se zlými čaroději a nadpřirozenými bytostmi. Osud celého kouzelnického světa prý budeme mít v rukou. Na zajímavosti všem informacím přidala rovněž skutečnost, že společnost Warner Bros. se velmi aktivně snažila třeba na YouTube zmíněné video zlikvidovat. Jakkoli marně.

Britský Eurogamer zase na základě svých zdrojů už dříve vyloučil domněnku, že na “Potterovi“ pracují autoři arkhamské série z Rocksteady Studios, kteří jinak také patří pod Warner. Hru by mohla pohánět technologie Unreal Engine od Epicu. Spekulovalo se rovněž, že by se titul mohl jmenovat Harry Potter: Magic Awakened. Tento název ale nakonec ponese karetní RPG pro mobily a tablety, které bylo představeno loni na podzim. Už dříve ale byla ve hře i jiná jména jako Magic Forever.

S ohledem na blížící se novou generaci konzolí je skoro jisté, že projekt se objeví až na budoucím Xboxu a PlayStationu. A pochopitelně snad také na PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru