Destiny 2, Activision, Tajemný quest v Destiny 2 zaměstnává komunitu hry

Tajemný quest v Destiny 2 zaměstnává komunitu hry

Podivný spletenec místností probouzí fantazii hráčů a dává jim společný cíl

16. 1. 2020
Název: Destiny 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2017

Setrvávající péče týmu Bungie o on-line akci Destiny 2 přináší další ovoce a aktuální novinka v podobě tajemného a spletitého questu je pro mnohé hráče příjemným překvapením. Tentokrát nejde o prostý přídavek či jen o evoluci stokrát omílaného obsahu, ale o zdánlivě neřešitelný úkol zaměstnávající značnou část komunity hry. Daný úkol se jmenuje Exploring the Corridors of Time a spočívá v nutnosti prozkoumat větvené bludiště, indicie k jeho rozluštění se přitom nalézají napříč celým herním vesmírem a aby to nebylo tak jednoduché, tak jsou navíc proměnlivé.

Zadání jmenovaného úkolu má na starosti fanouškům série dobře známý Osiris, který v minulosti například propůjčil své jméno rozšíření Curse or Osiris. To zavedlo hráče na Merkur a právě na stejném místě lze narazit i na zmíněnou misi. Ta se od začátku jeví býti zcela jinou v porovnání s ostatními, byť samozřejmě o akci s nepřáteli (v tomto případě Hex) samozejmě nepřijdete. Jádro mise Exploring the Corridors of Time nicméně spočívá v průzkumu spletitého bludiště propojených místností, což komunitu zaměstnalo poměrně kvalitně a řada fanoušků si dala za cíl tuto záhadu rozluštit.

Že to není jednoduché lze zjistit záhy – pokud totiž od Osirise tuto misi přijmete, tak se dozvíte pouze následující vágní popisek: „V Corridors of Time jsou lokace, které jste ještě neviděli.“ A něčemu takovému vůbec není těžké uvěřit, neboť v tomto slepenci symboly označených místností se lze velmi rychle ztratit. Při troše štěstí ale lze dojít do jednoho z předem připravených konců. Úspěšný závěr každého takového průchodu pak znamená zisk části příběhového pozadí pocházejícího z knihy The Pigeon and the Phoenix. Tím to ale stále ještě nekončí.

Aktuální teorie hráčů spočívá v tom, že každý průchod může odhalit odlišnou část celkové mapy a jedině společnou prací mohou hráči dojít ke kýženému rozluštění záhady.

Totiž kromě toho, že každý průchod znamená odhalení pouze části vyprávění, tak lze také v závěrečné lokaci jménem Timelost Vault spatřit další množství symbolů. Ty mohou napovídat něco o směřování úkolu a mohou být nápovědou pro další postup. Aktuální teorie hráčů spočívá v tom, že každý průchod může odhalit odlišnou část celkové mapy a jedině společnou prací mohou hráči dojít ke kýženému rozluštění záhady. Jednotlivé průchody už přitom samozřejmě kompletuje komunita a její výsledky je možné vidět například na fórech Reddit. Prozatím bylo objeveno devatenáct základních cest a jak již bylo naznačeno – nápovědu pro jejich hledání lze nalézt přímo ve hře.

Všímaví hráči po posledním updatu ze 14. ledna začali na vlastní pěst ve vesmíru objevovat rozeseté obelisky zobrazující řadu symbolů. Ty značí vždy jeden možný průchod. Jak již totiž bylo řečeno – každá z místností je označená symboly a na obeliscích zobrazené pořadí tak označuje jednu možnou cestu. To jako vodítko posloužilo k objevení zmíněných devatenácti cest, nikdo ale neví, zda se jedná o konečný stav, anebo zda hráče nečeká ještě další kolo záhady. Druhé možnosti by mohly nasvědčovat symboly viděné na samotném konci mise, ale to se teprve ukáže. Záhodno je také zmínit fakt, že symboly na obeliscích se pravidelně mění, dle dosavadních informací se ale jedná o rotaci stávajících a již dosud objevených kombinací.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru