Taipei Game Show se odkládá kvůli koronaviru

Očekávaný veletrh se měl uskutečnit už za týden, organizátoři jej posouvají na neurčito

31. 1. 2020

Už ve čtvrtek 6. února se měly otevřít brány veletržního centra Nangang v Tchaj-peji a přivítat tak hráče a zástupce herních společností na Taipei Game Show. Kvůli hrozbě z nákazy koronavirem se však organizátoři rozhodli událost v plánovaném termínu zrušit a odložit na neurčito. Jako první o odkladu informují redaktoři VG247, kteří svou chystanou cestu na Tchaj-wan zrušili ze stejných důvodů už před několika dny.

V informačním mailu se organizátoři omlouvají všem vystavovatelům a naznačují, že by se Taipei Game Show mohla vrátit v létě.

Hybatelem toho, proč byla Taipei Game Show zrušena, je postup Světové zdravotnické organizace, která už kvůli rozšiřující se nákaze vyhlásila světový stav zdravotní nouze. „Usoudili jsme, že nechceme podstupovat riziko rozšíření nákazy kvůli velkému počtu lidí na jednom místě. Detaily, týkající se odkladu, budeme pečlivě rozebírat a stanovisko se dozvíte v řádu několika dní,“ říkají organizátoři. V informačním mailu se pak samozřejmě omlouvají všem vystavovatelům a naznačují, že by se Taipei Game Show mohla vrátit v létě. „Místo zůstane stejné – Taipei Nangang Exhibition Center, hala 1. Konkrétní čas a datum však oznámíme později,“ uzavírají pořadatelé. Jsou navíc připraveni vypořádat se i s finančními kompenzacemi, byť není v tuto chvíli jasné, do jaké výše a v jakém objemu.

Jen pro připomenutí pak dodáváme, že k Taipei Game Show jsme se upínali i my s vidinou prvních konkrétnějších informací o hrách pro letošní rok, samozřejmě také ve spojitosti s očekávaným příchodem nové generace konzolí. V uplynulých týdnech jsme mluvili například o Cyberpunku 2077, slíbeny byly také informace o Elden Ring od FromSoftware, na místě se měla rovněž představit Sony, a tím pádem se dalo očekávat, že se dozvíme něco víc třeba o remaku Final Fantasy VII, nebo o druhém díle The Last of Us. Nyní je ale jisté, že s odkladem na léto se zcela jistě změní i skladba toho, co jednotliví vystavovatelé do Tchaj-peje přivezou a je možné, že v kombinaci s E3 a Gamescomem bude právě Taipei Game Show plnit roli jakéhosi asijského předvoje zářijové Tokyo Game Show.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru