Corruption 2029, The Bearded Ladies, Sympatická variace na XCOM se jmenuje Corruption 2029

Sympatická variace na XCOM se jmenuje Corruption 2029

Autoři Mutant Year Zero nás v taktické tahové strategii vezmou do dystopické Ameriky

10. 2. 2020
Název: Corruption 2029 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 17. 2. 2020

Na Epic Games Store míří další exkluzivní titul. Vývojáři ze studia The Bearded Ladies (Mutant Year Zero: Road to Eden) nás překvapili oznámením taktické tahové strategie Corruption 2029 a ještě víc informací, že slibná novinka vyjde už 17. února. Hra nás zavede do nepříliš vzdálené budoucnosti do dystopické Ameriky, kde budeme s jednotkou speciálních vojáků pronikat na nepřátelské území.

Na první pohled novinka připomíná sérii XCOM nebo nedávný Phoenix Point. Autoři slibují hardcore taktickou hru. Bohužel už neprozrazují, co a zda vůbec něco budeme třeba dělat mezi jednotlivými misemi. Stavět základu, vyvíjet nové vybavení, vylepšovat schopnosti našich svěřenců? Na odpovědi si musíme bohužel počkat. Ale bez pojmenovaných vojáků po našich kamarádech, které můžeme oplakávat, si to nedovedeme ani představit.

Podrobnostmi vývojáři šetří, něco málo lze naštěstí odkoukat z napínavého traileru. Třeba skutečnost, že ve hře se nepochybně postavíme nějaké nadpřirozené hrozbě. Slibně působí i destrukce prostředí. A v neposlední řadě stojí za zmínku technologie stealth. Zdá se, že moment překvapení, plánování útoku a obsazení strategických bodů tu bude hrát ještě důležitější roli než v případě konkurence. Zásadní úlohu bude hrát i krycí systém a výška terénu.

V každém případě to vypadá, že Gears Tactics budou mít nečekanou, ale vítanou konkurenci. K dispozici bude jen verze pro Windows a prodávat se má za sympatických 20 eur. Navzdory “budgetové” cenovce hra působí i po technické stránce velmi dobře. Svou stylizací mi pak připomíná jakýsi mix mezi Homefrontem, pokud jde o prostředí, a Destiny či Anthem, co se týká vojáků a jejich obleků.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru