Bloomberg: Nintendo požádalo vývojáře o přípravu na 4K

Switch Pro má mít robustnější stojánek a vylepšený dok

S informacemi přišel španělský magazín Vandal. Konzole se na chvíli objevila na Amazonu

Zdroj: ilustrační foto, vizualizace Switch Pro
31. 5. 2021

Minulý týden přinesl Bloomberg zprávu, že Nintendo má údajně v horizontu několika nadcházejících dní oficiálně odhalit vylepšenou revizi Switche. Stát se tak má ještě před zahájením veletrhu E3 a údajně z důvodu, aby vývojáři a vydavatelé třetích stran mohli otevřeně mluvit o titulech, které pro Switch a domnělý Switch Pro chystají. Britský Eurogamer pak přidal informaci, že další detaily a kompletní představení nové konzole proběhne až na vlastní prezentaci Nintenda v závěru E3, což s odvoláním na své zdroje vidí jako jasnou záležitost. Že se k něčemu zřejmě doopravdy schyluje, pak naznačují další dvě na sobě nezávislé zprávy, které se objevily v závěru minulého týdne a přes víkend. Jedna odkazuje na španělský magazín Vandal, který potvrzuje aktuální spekulace a přináší další údajné detaily o nové konzoli. Ta druhá pak míří na web Amazonu – konkrétně mexickou mutaci – kde se mělo zařízení krátce objevit ve veřejné části databáze, byť bylo obratem staženo a někteří z diskutujících zpochybňují věrohodnost původního úniku.

Velikost konzole má vesměs odpovídat aktuálním rozměrům Switche a došlo také na v pořadí již několikeré „potvrzení“, že Switch Pro bude mít 7palcový OLED displej.

Začněme ale informacemi Vandalu, který v rozsáhlém článku přináší podle svých slov exkluzivní informace, ke kterým se měl dostat skrze asijského výrobce periferií. Ten měl být seznámen zejména s podobou nové konzole, takže nepřináší žádné hlubší technické specifikace, na které fanoušci netrpělivě čekají. Přesto například zaznělo, že velikost konzole má vesměs odpovídat aktuálním rozměrům Switche a došlo také na v pořadí již několikeré „potvrzení“, že Switch Pro bude mít 7palcový OLED displej. Zasazen prý bude do mnohem tenčího rámečku, díky čemuž působí nárůst osmi desetin palce ještě o trochu větší. Další věc, kterou Vandal skrze nejmenovaného výrobce periferií odhaluje, je přepracovaný stojánek, který na původní revizi konzole nepatří k tomu nejstabilnějšímu. Nově má připomínat stojánek z tabletu Microsoft Surface Pro, takže se dá očekávat, že bude mít šířku celého zařízení a díky tomu postavíme Switch Pro kdekoliv. Zajímavé rovněž je, že i nadále se má pod stojánkem nacházet slot pro microSD kartu, nově by ale měl být na boku celého zařízení, čímž bude o poznání přístupnější.

Španělský magazín pak rozebírá i dokovací stanici, o níž se v minulosti mluvilo s velkou nadějí stran možného zvýšení výkonu. To Vandal nenaznačuje, nicméně tvrdí, že stanice bude o trochu robustnější a přinese navíc další dva porty USB 3.0 a ethernetový port pro připojení k pevnému internetu. To se bude hodit zejména při stahování větších her, s nimiž má občas Wi-Fi modul ve Switchi velké potíže a čas od času nepomáhá nic jiného, než několikerý restart zařízení při nenadálém zaseknutí stahování. Poslední zpráva, kterou Vandal přináší, se pak týká možného data uvedení v Evropě – ačkoliv Bloomberg naznačoval, že se hráči dočkají už na přelomu září a října, na starý kontinent prý nový Switch nedorazí dřív než koncem listopadu.

Jak už jsme uvedli výše, zprávu magazínu Vandal doplňuje ještě údajný průsak Switche Pro do veřejné části databáze mexického Amazonu, na který poukázal na Twitteru uživatel s přezdívkou Alphabeat. Vyfocená část stránky nepřináší žádné detaily, až na možný název zařízení, nad kterým se stále spekuluje. Pokud je tato informace věrohodná, možná se na nás chystá New Nintendo Switch Pro, což by s ohledem na způsob pojmenovávání nových revizí předchozích konzolí od Nintenda nebylo vůbec žádné překvapení. Pravost tohoto úniku ale někteří z diskutujících zpochybňují, protože na původním screenshotu není vidět adresa a onen únik má být jen dílem rychlé práce v nástrojích prohlížeče Chrome. Verdikt necháme na vás, podobně jako u jiných vleklých spekulací si už ale upřímně přejeme, ať už dojde na oficiální oznámení a můžeme se někam konečně posunout.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru