Switch je s 80 miliony prodaných konzolí úspěšnější než 3DS

Switch je s 80 miliony konzolí úspěšnější než 3DS

Samotný Lite bude brzy prodávanější než Wii U. Animal Crossing dotahuje Mario Kart 8

Zdroj: Nintendo
1. 2. 2021

Společnost Nintendo se pochlubila posledními výsledky a jsou to čísla, na která je radost pohledět. O úspěchu Switche už v tuto chvíli nemohou pochybovat snad ani ti největší škarohlídi. Celkem 79,87 milionů prodaných zařízení znamená, že je hybridní konzole ještě úspěšnější než handheld 3DS s 75,94 miliony prodaných systémů. Jen v posledním čtvrtletí roku 2020 Nintendo prodalo 11,57 milionu Switchů.

Pro kontext se sluší uvést, že neúspěšné Wii U má na kontě jen přibližně 13,5 milionu prodaných zařízení. Žebříčku nejúspěšnějších systémů od Nintenda naopak nadále vévodí trojice Wii 101,6 milionu), Game Boy (118,7 milionu) a DS (154 milionů). Těsně před Switchem se nadále drží ještě Game Boy Advance s 81,5 miliony prodaných konzolí.

Za pozornost stojí také tabulka, v níž analytik Niko Partners Daniel Ahmad srovnává prodeje jiných úspěšných systémů za stejné období, což může naznačovat budoucí vývoj. Titáni jako PS2, PS4 i Wii měli za stejnou dobu od launche méně prodaných konzolí než Switch. Hybridní konzole navíc na rozdíl od konkurence nevstoupila na trh před Vánoci.

Zajímavé také je, že na Switch Lite připadalo za poslední kvartál roku 2020 27 procent prodaných Switchů a jen tenhle model brzy překoná “celoživotní” prodeje Wii U.

Podobně impozantní je i pohled do tabulky nejprodávanějších first party her.

Nejprodávanější hry od Nintenda

Mario Kart 8 Deluxe – 33,41 milionu
Animal Crossing: New Horizons – 31,18 milionu
Super Smash Bros. Ultimate – 22,85 milionu
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 21,45 milionu
Pokemon Sword / Pokemon Shield – 20,35 milionu
Super Mario Odyssey – 20,23 milionu
Super Mario Party – 13,82 milionu
Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – 13 milionů
Splatoon 2 – 11,90 milionu
New Super Mario Bros. U Deluxe – 9,82 milionu

Dobře se ale dařilo také novějším hrám. Luigi’s Mansion 3 už má na kontě 9,13 milionu prodaných kopií, Ring Fit Adventure 8,68 milionu, Super Mario 3D All-Stars 8,32 milionu a Paper Mario: The Origami King přes 3 miliony.

Bude velmi zajímavé sledovat, zda a případně jak do celé statistiky zasáhne spekulovaný výkonnější a vylepšený Switch Pro, jehož vývoj ale Nintendo stále oficiálně nepotvrdilo. Bezpochyby má ale Nintendo našlápnuto k tomu hezkých pár dalších let zůstat na trhu s jednou z nejúspěšnějších platforem všech dob. Jeho zástupci se přitom nedávno nechali slyšet, že Switch je přibližně v polovině svého životního cyklu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru