Svoboda 1945: Liberation, Charles Games, Svoboda 1945: Liberation vyjde začátkem srpna

Svoboda 1945: Liberation vyjde začátkem srpna

Nová česká hra od Charles Games bude zábavnou formou ukazovat těžkou kapitolu dějin

Zdroj: Charles Games
17. 6. 2021
Název: Svoboda 1945: Liberation Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 8. 2021

Vývojáři ze studia Charles Games oznámili, že jejich připravovaná hra Svoboda 1945: Liberation vyjde 3. srpna. Tuto informaci současně doprovází nová opravdu pěkná upoutávka, díky níž si uděláte mnohem lepší představu o její podobě i hratelnosti. “Uvidíte všechny části hry – FMV rozhovory, interaktivní rozhovory, scény s dobovými materiály i minihry,” uvedl Ondřej Trhoň z Charles Games.

“Samozřejmě je to jen zlomek toho, co v srpnu ve hře najdete. Chybí třeba minihra kolektivizace, v níž se budete jako farmář vzdorovat postupující komunistické totalitě, historicky věrné vyvolávání fotek nebo řada dalších postav, jejichž osudy odhalíte při svém pátrání po vesnici na česko-německém pohraničí,” doplnil.

Hra míří na PC i Mac, nabídne české rozhraní i dabing a už má profil na Steamu. Jedná se o nástupce povedené adventury Attentat 1942. Ve Svobodě se ale ponoříme do událostí z konce druhé světové války, zprostředkovaně prožijeme odsun Němců a postavy budou vzpomínat rovněž na nástup komunistů k moci v Československu. To vše navíc na pozadí osobního příběhu, v němž hlavní hrdina rozkrývá temné tajemství vlastní rodiny.

Titul sice vypráví fiktivní příběh fiktivní vesnice, ale je inspirovaný skutečnými událostmi a lidmi. Hru jsme si už několikrát důkladně představili, mluvili jsme s jejími autory a vyzkoušeli jsme si ji na Gamescomu už v roce 2019. Svoboda 1945 podle nás slibuje napínavý příběh, emotivní herecké výkony, velice silné poselství i vzdělávací rozměr. A přesto není žádnou nudnou encyklopedií, ale zábavným počinem, při jehož hraní se člověk obeznámí s naší vlastní historií.

Svoboda nám může ukázat, jak letité křivdy i události zdánlivě dávné mohou ovlivňovat mezilidské vztahy i v současnosti. Původně hra měla vyjít už v prvním čtvrtletí roku 2020. Pohání ji engine Unity. Více podrobností o ní najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru