Svoboda 1945: Liberation, Charles Games, Svoboda 1945: Liberation míří na Switch

Svoboda 1945: Liberation míří na Switch

V polovině září oceňovaná česká adventura dorazí na další platformu. Už je tu Attentat 1942

Zdroj: Charles Games
29. 8. 2022
Název: Svoboda 1945: Liberation Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 8. 2021

Povedená hra Svoboda 1945: Liberation od českého studia Charles Games už brzy zamíří na další platformu. Vývojáři oznámili port pro Switch, který vyjde 13. září. Nejde o první krok na tomto systému. Už v květnu vyšel pro hybridní konzoli od Nintenda starší Attentat 1942. Autoři podle svých slov věří, že silné příběhy do obýváku patří. A že témata ze hry jsou univerzální, i když příběh pojednává o Československu.

Vývojáři se při této příležitosti pochlubili, že Svoboda získala ocenění v soutěži Games For Change (Nevýznamnější dopad), brazilském festivalu BIG (Nejlepší společenský dopad) a cenu za Nejlepší mobilní hru na GDWC (Game Developers World Championship). Tým věří, že hra na nové platformě uspěje. „Z byznysového hlediska se hry vydávat na Switchi vyplatí. Je skvělé, že Switch si můžete vzít s sebou, hrát kdekoliv, ale taky snadno zapojit do televize, a Svobodu 1945 prožít třeba s příbuznými nebo dětmi – to ostatně lidé i na jiných platformách celkem často dělají,“ uvedl ředitel studia Lukáš Kolek.

Hře jako takové jsme se na Vortexu opakovaně důkladně věnovali. Jde o adventuru kombinovanou s interaktivními rozhovory, v níž se vydáte do česko-německého pohraničí a ponoříte se do minulosti malé vesnice i své vlastní rodiny. Příběh, který se odehrává od konce druhé světové války až do nástupu komunistů k moci, je sice fiktivní, ale inspirovaný skutečnými osudy a výpověďmi konkrétních lidí. Pokud vás hra zajímá, určitě se ponořte do našeho archivu, podívejte se na recenzi nebo si poslechněte rozhovor s autory.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru