Shenmue (seriál), Suzuki se podílí na seriálu podle Shenmue

Suzuki se podílí na seriálu podle Shenmue

Kultovní herní sága se dočká třináctidílné animované adaptace. Bude vyprávět stejný příběh

Zdroj: ilustrační obrázek/Shenmue
6. 9. 2020

Už v průběhu týdne se na základě informací z důvěryhodných zdrojů spekulovalo, že nás v blízké době čeká nějaké oznámení v souvislosti se sérií Shenmue. Proslýchalo se, že nepůjde o odhalení nové hry, ani portu starších dílů. Dobře známý insider AestheticGamer alias Dusk Golem na Twitteru napsal, že nechce zkazit překvapení, ale má to být něco, co je určené fanouškům, kteří se zajímají především o příběh Shenmue. Naznačil, že půjde o něco úplně nového, o něco víc než knižní sérii nebo dokument a že to na rozdíl od poslední hry nebudou muset pomoci financovat fanoušci prostřednictvím kampaně na Kickstarteru. K oznámení podle něj mělo na 100 procent dojít tento víkend. A tak se také stalo.

Z novinky se vyklubalo anime. Společnosti Crunchyroll a Adult Swim Production se spojily, aby vytvořily animovanou adaptaci kultovní herní série. Půjde o třináctidílný seriál, který vznikne v produkci Telecom Animation Film. Otec Shenmue Jú Suzuki bude u projektu figurovat jako výkonný producent.

Jeho cesta za odplatou ho vezme z ulic rodné Jokosuky až do Hongkongu a dál do vnitrozemí Číny.

Seriál má vyprávět stejný příběh jako herní sága. Hlavní hrdina pátrá po vrahovi svého otce. Jeho cesta za odplatou ho vezme z ulic rodné Jokosuky až do Hongkongu a dál do vnitrozemí Číny. Otázkou zůstává, kam až zavede diváky příběh seriálu. Herní sága totiž není ani zdaleka u konce, a není tak jasné, kde skončí anime.

Suzuki ale prozradil několik zajímavostí v navazujícím videu. Klíčová témata Shenmue, která chce vidět i v seriálu, jsou podle něj láska, odvaha, přátelství a rodina. Jsou to univerzální témata, kterým rozumí lidé po celém světě, věří. Současně ale doufá, že zachytí kulturu a ducha Japonska. Suzuki se domnívá, že fanoušci seriálovou adaptaci přijmou.

Hlavně tu ještěrku, prosím

Další podrobnosti mají zainteresované firmy zveřejnit později. Zatím bohužel netušíme, kdy bude mít nový seriál premiéru. Neznáme ani obsazení, ale fanoušci doufají, že uslyší stejné hlasy jako v herní předloze. Aktuality můžete sledovat na novém oficiálním účtu na Twitteru. Nejdůležitější beztak je, aby v seriálu nechyběl vysokozdvižný vozík…

První díl Shenmue vyšel na Dreamcastu v roce 1999. Až v roce 2018 se dočkal společně s dvojkou prvních portů na PC, PS4 a Xbox One. Shenmue II debutovalo v roce 2001 na Dreamcastu a o rok později dorazilo také na původní Xbox. Od té doby museli fanoušci čekat dlouhých 18 let na Shenmue III. Hráči na PC a PS4 se ho dočkali loni na podzim. Připomenout si zatím poslední díl, který už nevznikl s pomocí Segy a přispěli na něj fanoušci, můžete prostřednictvím naší recenze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru