Shenmue IV, Suzuki: Na Shenmue IV se stále nepracuje

Suzuki: Na Shenmue IV se stále nepracuje

Studio potřebuje najít správného partnera. Autor si ale myslí i na remake jedničky a dvojky

Zdroj: YS Net
13. 5. 2024
Název: Shenmue IV Žánr:

Autor ságy Shenmue Jú Suzuki se ve velkém rozhovoru nechal vyzpovídat fan webem Shenmue Dojo. Povídání se samozřejmě točilo okolo nejrůznějších témat, ale na přetřes kromě jiného musela přijít otázka, jak to vypadá s případným pokračováním. Suzuki otevřeně řekl, že v tuto chvíli se na čtyřce nepracuje. Stále jsou ve fázi plánování. Na otázku, co by pomohl realizaci, Suzuki odpověděl, že najít partnera. Někteří lidé podle něj projevili zájem, ale nebyl konkrétnější.

Není tajemstvím, že prodejností třetího dílu nebyl vydavatel, tedy společnost Deep Silver nadšená. A to navzdory tomu, že se trojku předtím povedlo částečně zafinacovat prostřednictvím mimořádně úspěšné kampaně na Kickstarteru. V nedávné minulosti se objevilo pár náznaků, kdo by mohl do další hry investovat, ale zřejmě se nic z toho nepovedlo uzavřít.

Do Japonska už se nevrátíme

Problém je v tom, že sága se ještě zdaleka nechýlí k závěru a fanoušci se obávají, aby se konce vůbec kdy dočkali. Alespoň v nějaké podobě. Pokud jde o příběh, vyvrcholit by měl podle Suzukiho v Číně. Hlavní hrdina se podle něj už do Japonska nevrátí.

Ačkoli příběh není u konce, Suzuki připustil, že kromě čtyřky a pětky by se mu líbil i remake jedničky a dvojky na Unreal Enginu 5. Ale opět to závisí na správném partnerovi. Sluší se přitom připomenout, že hry Shenmue I a II se v roce 2018 dočkaly alespoň remasteru.

Jú Suzuki vydal po Shnemue III ještě titul Air Twister a netají se tím, že má v hlavě nápady na další projekty.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru