Supermassive Games propustí 30 % zaměstnanců

Supermassive Games propustí 30 % zaměstnanců

Autoři Until Dawn či The Quarry již potvrdili, že se budou muset s řadou kolegů rozloučit

Zdroj: Supermassive Games
26. 2. 2024

Vlna propouštění bohužel nadále pokračuje, přičemž tentokrát zasáhne britské studio Supermassive Games, které je známo především pro svou hororovou sérii The Dark Pictures Anthology a také Until Dawn či The Quarry. S informací o plánech na propouštění uvnitř studia přišel magazín Bloomberg a novinář Jason Schreier. Propouštění se má dotknout asi 90 lidí, což celkově činí zhruba 30 % zaměstnanců. Podle Schreierovy zprávy byli zaměstnanci Supermassive Games o blížícím se propouštění informováni dnes ráno, přičemž polovině zaměstnanců (zhruba 150 lidí) bylo navíc sděleno, že jim propuštění hrozilo.

Problémy a nutnost se rozloučit s některými zaměstnanci již potvrdilo i samo studio prostřednictvím prohlášení na sociálních sítích. Prohlášení začíná připomenutím skutečnosti, že herní průmysl nyní čelí výzvám a že ani oni nejsou imunní. „Po dlouhém zvažování a s politováním proto přistupujeme k reorganizaci Supermassive Games,“ potvrzuje studio v prohlášení s tím, že jejich řady budou muset někteří kolegové opustit. „Toto rozhodnutí nebylo vzato na lehkou váhu a bylo vynaloženo mnoho úsilí, aby k němu nemuselo dojít. Jsme si až moc dobře vědomi toho, jak nepříjemný a náročný bude tento proces pro všechny naše zaměstnance, a budeme úzce spolupracovat se všemi zúčastněnými, abychom zajistili, že proces bude probíhat co nejšetrněji a ohleduplně,“ pokračuje prohlášení. Studio nicméně nespecifikovalo, kolika lidí se propouštění dotkne.

V Supermassive Games momentálně vzniká hned několik projektů včetně pokračování The Dark Pictures Anthology s podtitulem Directive 8020, přičemž půjde o sci-fi horor. Pro společnost Bandai Namco rovněž vyvíjí kooperační Little Nightmares III, které by mělo vyjít ještě letos. Kromě toho pak pracují ještě na The Casting of Frank Stone ze světa Dead by Daylight, které by též mělo dorazit ještě letos. Ve vývoji je momentálně i vylepšená verze jejich hororového hitu Until Dawn, ta ovšem vzniká ve studiu Ballistic Moon.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru