Super Seducer 3, PUA Training, Super Seducer 3 byl na Steam příliš nemravný. Vyšel jinde

Super Seducer 3 byl na Steam příliš nemravný. Vyšel jinde

Autoři našli azyl na Gamesplanetu. Exkluzivně nabízí necenzurovanou verzi bez DRM a s DLC

Zdroj: PUA Training
28. 3. 2021
Název: Super Seducer 3 Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 26. 3. 2021

Začátkem tohoto týdne jsme psali, že Steam odmítl prodávat randící hru Super Seducer 3. A to dokonce opakovaně. Hlavním problémem měly být sexuálně explicitní záběry skutečných lidí, respektive herců. Vývojáři nepochodili ani na GOGu nebo Epic Games Storu a prosili o možnost ještě jednou svou hru upravit tak, aby prošla kontrolními mechanismy a pravidly Steamu. Byli údajně ochotní udělat jakékoli nutné ústupky, ale Valve už nechtěli titul prověřovat znovu s tvrzením, že to již několikrát zkusili.

Mezitím se ale do hry vložil jiný digitální distribuční kanál – Gamesplanet. Ten nyní může exkluzivně nabízet necenzurovanou verzi Super Seducer 3 bez DRM. Titul se prodává za 13 dolarů, respektive necelých 11 eur. Je k dispozici pro Windows i Mac a jde o původní neprostříhanou verzi, kterou Steam odmítl. Zákaznici se navíc mohou těšit na bonus v podobě takzvané Little Black Book s fotkami všech modelek ze hry. Jde o DLC v podobě digitální knihy s obrázky i odkazy na Instagram.

Neměří Steam všem stejným metrem?

I když je titul na Gamesplanetu bez cenzury, Super Seducer 3 současně nabízí přístupnější cenzurovaný režim pro streamery a youtubery. Tedy něco, co známe i z jiných lechtivých projektů. Hlavní autor hry a představitel hlavní role Richard La Ruina má přirozeně radost. Partnerství si pochvalují rovněž zástupci Gamesplanetu s tím, že oslovili autory, jakmile se doslechli o jejich problémech se Steamem.

Richard La Ruina poukazoval na skutečnost, že Steam neměří všem stejným metrem. Bez ohledu na kvality hry je otázkou, zda mají být FMV tituly se skutečnými lidmi podrobeny přísnějším pravidlům než jiné projekty, které sice využívají počítačovou grafiku, ale mnohdy se rovněž snaží maximálně přiblížit realitě. Super Seducer 3 přitom mělo na Steamu ve wishlistu přes 61 tisíc lidí. V nabídce Gamesplanetu jsou i dva předchozí díly se slevou. Ty ale najdete také na Steamu, kde nevadily.

Gamesplanet je obchod, který nabízí i jiný problematický titul – The Sinking City přímo od ukrajinského studia Frogwares. V tomto případě ovšem není potíž v nahotě nebo sexu, ale v soudních sporech mezi vývojáři a vydavatelem o tom, kdo, kde a jak má právu hru vydávat.

Osobně jsem tipoval, že se Super Seducer 3 může objevit vedle specializovaných erotických kanálů třeba na portálu itch.io, ale Gamesplanet je rozhodně dobrá “adresa”. Řada hráčů ho zná a i když to není Steam, nemusí to být pro ně taková bariéra jako o úplně neznámé nebo erotické platformy.

Více podrobností o hře Super Seducer 3 a celé kauze najdete v našem předchozím článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru