Sunsoft je zpět, hlásí polozapomenutý vydavatel

Sunsoft je zpět, hlásí polozapomenutý vydavatel

Dříve úspěšná společnost chystá návrat Gimmick!, Ikki Unite, Hebreke a dalších svých her

Zdroj: Sunsoft
19. 8. 2022

Japonský vývojář a vydavatel her Sunsoft ohlašuje svůj návrat a při té příležitosti se chystá vydat některé ze svých klasik. O Sunsoftu bylo v posledních letech slyšet jen velice málo a jeho někdejší sláva, když se mohl před několika dekádami chlubit řadou úspěšných titulů, byla dávno pryč. To by se však mělo nyní změnit, jelikož Sunsoft uspořádal svou vlastní online akci, kde se pochlubil plány do budoucna.

Sunsoft bude znám především pamětníkům a fanouškům starých konzolí, zejména pak Super Nintendo Entertainment System. Sunsoft, respektive herní divize společnosti Sun Corporation, vznikl v roce 1978 a během 80. let si připsal do svého portfolia řadu populárních titulů, když se přesunul k vývoji her na Famicon (Nintendo Entertainment System). Tehdy byl Sunsoft natolik výrazným hráčem, že se mu povedlo obstarat i licenci na Batmana nebo Addamsovu rodinu. Hry byly chváleny pro své grafické zpracování a na svou dobu výborně zvládnutou hudbu. V devadesátých letech se Sunsoft rovněž věnoval portování her pro společnost Acclaim Entertainment. Vzniklo i několik her pro první PlayStation nebo Gameboy, v novém tisíciletí už však přišlo jen několik titulů pro mobily, Nintendo Wii nebo PlayStation 3. Mateřská společnost totiž zkrachovala a Sunsoft se stáhl zpět do Japonska.

Sunsoft však podle všeho neřekl poslední slovo a chystá se hráčům nabídnout něco ze svého archivu. Prvním oznámeným titulem je roguelike kooperace Ikki Unite, jež je založena na hře Ikki z roku 1985, která ovšem tehdy nebyla shledána příliš kvalitní. Ikki Unite má ovšem přinést zcela jiný zážitek a především pak původní vizi. Brzy by mělo dojít ke spuštění uzavřené bety na Steamu. Plošinovka Gimmick! z roku 1992 se oproti tomu už tehdy setkala s pozitivním přijetím, přičemž nyní nově zamíří na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One a PC, a to ještě letos v zimě, navíc se hra ukáže v retro pavilonu na Gamescomu. Poslední titulem je metroidvania Hebreke, někdy známa i jako Uforia. Tato série se dočkala několika vydání, i na PlayStationu, a její první díl by se měl znovu objevit na konzolích v příštím roce.

Vydávání starých titulů je novou strategií společnosti, která má využít popularity retro her. Sunsoft se pro IGN vyjádřil, že mají v plánu vydávat dva až tři své původní tituly na nové konzole ročně. Rozhodně se ale netají i ambicioznějšími plány, které by měly zahrnovat zcela nové značky a tituly, v závěru prezentace byl navíc zmíněn dosud neoznámený remake. V každém případě hodlá společnost zase více komunikovat se světem, a to prostřednictvím svých stránek a Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru