Summer Game Fest začne velkou prezentací se 30 hrami

Akce Kick Off připomíná Opening Night Live. Na rozdíl od E3 dokázala přilákat PlayStation

Zdroj: Summer Game Fest
19. 5. 2021

Moderátor Geoff Keighley před krátkou chvílí zveřejnil detaily svého plánu na druhý ročník herního online veletrhu Summer Game Fest. Už když v dubnu potvrzoval, že se akce dočkají hráči i v letošním roce, mluvil o možných změnách coby reakci na ohlasy z prvního ročníku. Moderátor naznačil, že množství streamů a jejich rozprostření po celé léto nemuselo všem úplně vyhovovat a v aktuální tiskové zprávě to potvrzuje. „Zpětná vazba od fanoušků byla taková, že chtěli, aby se vše odehrálo najednou a pohromadě. Loňské léto bylo zdlouhavé se spoustou různých akcí, a proto s nadšením oznamujeme velkou show Kick Off, kterou chystáme na 10. června,“ říká uznávaný moderátor a přináší to, po čem jsme volali i my. Tedy velkou prezentaci, na níž budou zastoupeny hry celé plejády vydavatelů a vývojářů, na kterou posléze navážou menší streamy, specificky zaměřené na konkrétní tituly.

Zdroj: Summer Game Fest

Vzhledem ke svému věhlasu byl Keighley schopen oslovit ta nejzvučnější jména a některé společnosti dokonce vyfouknout pořadatelům digitální E3. Seznam je impozantní a zahrnuje vydavatele jako Take-Two, Activision, Blizzard, Electronic Arts, Ubisoft, Warner Bros., Square Enix, Riot Games a v neposlední řadě také Sony. Právě poslední zmiňovaná společnost se už dříve vyjádřila negativně ke své přítomnosti na E3 – kam nezavítala už dva roky po sobě – a je rozhodně příjemné sledovat, že bude součástí akce Kick Off. Zapomínat ale nesmíme ani na Microsoft, který rovněž přislíbil účast a nepochybně bude mít také co zajímavého představovat. Načasování celé akce, která se odehraje pouhé dva dny před startem E3, pak rozhodně není náhodné a cítíme ze strane Keighleyho setrvalý stav vymezovat se kvůli provedeným změnám vůči slavnému veletrhu.

Buď jak buď, hráče podle moderátorových slov čeká představení 20-30 titulů, z nichž se přibližně desítka představí ve světových premiérách. Celá show má navíc sloužit skutečně jako rozehrávka dalších prezentací, které mohou i nemusí být v přímé režii Summer Game Festu. Keighley totiž potvrdil, že bude spolupořádat například Ubisoft Forward, který je ale současně na programu E3 a o dalších podobných vystoupení bude mluvit později. „Většina společností se bude podílet na přehlídce her Kick Off svým obsahem. Některé z nich budou mít své vlastní akce a nechají si na ně některá velká oznámení,“ vysvětluje Geoff Keighley.

V závěru zprávy otevírá i téma pandemie a složitého vývoje her z domácího prostředí jednotlivých vývojářů. Naznačil to, o čem mluvili i další insideři a analytici – zatímco rozpracované tituly bylo možné z domu dokončit – i když se to někdy neobešlo bez odkladu – rozjet vývoj úplně nových her je mnohem větší oříšek a proto se mají hráči obrnit trpělivostí. „Chystá se několik velkých oznámení a dlouho očekávaných věcí. Čekají nás dobré hry, ale současně bych také mírnil očekávání a vzal v potaz, že se některé hry odložily,“ dodává moderátor a neztrácí naději, že se věci za nějakou dobu určitě rozjedou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru