Summer Game Fest začne velkou prezentací se 30 hrami

Summer Game Fest začne velkou prezentací se 30 hrami

Akce Kick Off připomíná Opening Night Live. Na rozdíl od E3 dokázala přilákat PlayStation

Zdroj: Summer Game Fest
19. 5. 2021

Moderátor Geoff Keighley před krátkou chvílí zveřejnil detaily svého plánu na druhý ročník herního online veletrhu Summer Game Fest. Už když v dubnu potvrzoval, že se akce dočkají hráči i v letošním roce, mluvil o možných změnách coby reakci na ohlasy z prvního ročníku. Moderátor naznačil, že množství streamů a jejich rozprostření po celé léto nemuselo všem úplně vyhovovat a v aktuální tiskové zprávě to potvrzuje. „Zpětná vazba od fanoušků byla taková, že chtěli, aby se vše odehrálo najednou a pohromadě. Loňské léto bylo zdlouhavé se spoustou různých akcí, a proto s nadšením oznamujeme velkou show Kick Off, kterou chystáme na 10. června,“ říká uznávaný moderátor a přináší to, po čem jsme volali i my. Tedy velkou prezentaci, na níž budou zastoupeny hry celé plejády vydavatelů a vývojářů, na kterou posléze navážou menší streamy, specificky zaměřené na konkrétní tituly.

Zdroj: Summer Game Fest

Vzhledem ke svému věhlasu byl Keighley schopen oslovit ta nejzvučnější jména a některé společnosti dokonce vyfouknout pořadatelům digitální E3. Seznam je impozantní a zahrnuje vydavatele jako Take-Two, Activision, Blizzard, Electronic Arts, Ubisoft, Warner Bros., Square Enix, Riot Games a v neposlední řadě také Sony. Právě poslední zmiňovaná společnost se už dříve vyjádřila negativně ke své přítomnosti na E3 – kam nezavítala už dva roky po sobě – a je rozhodně příjemné sledovat, že bude součástí akce Kick Off. Zapomínat ale nesmíme ani na Microsoft, který rovněž přislíbil účast a nepochybně bude mít také co zajímavého představovat. Načasování celé akce, která se odehraje pouhé dva dny před startem E3, pak rozhodně není náhodné a cítíme ze strane Keighleyho setrvalý stav vymezovat se kvůli provedeným změnám vůči slavnému veletrhu.

Buď jak buď, hráče podle moderátorových slov čeká představení 20-30 titulů, z nichž se přibližně desítka představí ve světových premiérách. Celá show má navíc sloužit skutečně jako rozehrávka dalších prezentací, které mohou i nemusí být v přímé režii Summer Game Festu. Keighley totiž potvrdil, že bude spolupořádat například Ubisoft Forward, který je ale současně na programu E3 a o dalších podobných vystoupení bude mluvit později. „Většina společností se bude podílet na přehlídce her Kick Off svým obsahem. Některé z nich budou mít své vlastní akce a nechají si na ně některá velká oznámení,“ vysvětluje Geoff Keighley.

V závěru zprávy otevírá i téma pandemie a složitého vývoje her z domácího prostředí jednotlivých vývojářů. Naznačil to, o čem mluvili i další insideři a analytici – zatímco rozpracované tituly bylo možné z domu dokončit – i když se to někdy neobešlo bez odkladu – rozjet vývoj úplně nových her je mnohem větší oříšek a proto se mají hráči obrnit trpělivostí. „Chystá se několik velkých oznámení a dlouho očekávaných věcí. Čekají nás dobré hry, ale současně bych také mírnil očekávání a vzal v potaz, že se některé hry odložily,“ dodává moderátor a neztrácí naději, že se věci za nějakou dobu určitě rozjedou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru