Summer Game Fest uspořádá Geoff Keighley i v roce 2021

Summer Game Fest uspořádá Geoff Keighley i v roce 2021

Microsoft údajně chystá vlastní prezentaci na květen. Digitální E3 bude podle ESA zdarma

Zdroj: Geoff Keighley
5. 4. 2021

Začátek nového měsíce přináší další zprávy o podobě letošních videoherních festivalů a veletrhů. Jak už jsme vás informovali začátkem března, ten nejvýznamnější – E3 – byl pro letošní rok s ohledem na opatření související s pandemií koronaviru zrušen. V porovnání s rokem 2020 ale přichází změna v podobě oficiální online podoby, kterou zaštítí původní organizátor ESA. Jisté však je, že určitým protipólem zůstane Summer Game Fest moderátora Geoffa Keighleyho, který se s tímto formátem pochlubil už loni a nutno přiznat, že sklidil vedle The Game Awards a i pro letošek chystané Opening Night Live v rámci Gamescomu značný ohlas. Ve vlastní režii pak zřejmě chystá ještě před tradičním červnovým termínem E3 svou prezentaci také Microsoft, což nově tvrdí redaktorka magazínu ZDnet Mary Jo Foley.

Summer Game Fest 2021

Když došlo v průběhu loňského roku na lámání chleba a vyšlo najevo, že standardním způsobem nebude moci proběhnout veletrh E3, přišel Geoff Keighley s vlastní náhradou. Ještě před tím, než jeho Summer Game Fest začal, totiž slavný moderátor vyjádřil svou nelibost vůči změnám, kterým si má E3 projít a uvedl, že se akce už nechce v budoucnu účastnit. Od Summer Game Festu jsme si nicméně nemohl slibovat mnoho, aby nás Keighley překvapil plejádou streamů ze svého obývacího pokoje a dalších přenosů, které vznikaly pod jeho záštitou. Stejný formát se proto zopakuje letos, což jeho organizátor potvrdil před několika dny na svém Twitteru. „Okázalá globální prezentace budoucích videoher, kam si všichni přichází zahrát,“ láká Keighley na letošní Summer Game Fest. Vedle her bude pochopitelně zaměřen i na jejich autory, kterým chce dát Keighley prostor v rámci tzv. Day of the Devs, tedy Dnech vývojářů. Ve spolupráci s Double Fine a iam8bit chce dát prostor i menším studiím a pořádně s nimi probrat jejich připravované hry, pro které v tuto chvíli pořadatelé festivalu otevřeli přihlášky. Nad rámec toho očekáváme menší i větší streamy a sám Keighley slibuje pochopitelně i důležitá oznámením a světové premiéry trailerů.

Zdroj: Geoff Keighley

Digitální E3 zdarma

Jak je uvedeno výše, o zrušení letošního ročníku veletrhu E3 jsme vás už informovali. Sympatické ovšem je, že se ESA rozhodla uspořádat alespoň online variantu, podobně jako proběhl například BlizzCon nebo jak se chystá převážná většina programu Tokyo Game Show. O podobě zatím jasno nemáme, v mezičase se ale začalo spekulovat, že obsah streamovaný u příležitosti E3 2021 bude uzamčen za platební bránu a zájemci si tak budou muset obstarat virtuální vstupenky. S těmito informacemi původně přišel magazín Video Games Chronicle, který se však odkazoval na zdroje z řad vydavatelů, plánujících na E3 prezentovat své tituly. Mnoho z nich mělo potvrdit, že ESA skutečně chystá část obsahu oddělit od bezplatného přístupu a nabídnout prémiový balíček za cenu kolem 35 dolarů. Ještě než se ale informace začala řešit oficiálně, resp. veřejně, organizátoři veletrhu ji popřeli a odmítli, že by museli zájemci platit za jakýkoliv obsah. Jako pravděpodobnou variantu ale VGC uvádí změnu konceptu, ke které ESA přistoupila v momentě, kdy se měl jeden z „významných vydavatelů“ vyjádřit stran virtuálních vstupenek kriticky.

Zdroj: ESA

Prezentace her pro Xbox už v květnu

Další ze zpráv se týká Microsoftu a vlastní prezentace her, která má podle magazínu ZDnet proběhnout už v nadcházejících týdnech. Vše by mělo proběhnout u příležitosti konání konference Microsoft Build, která oficiálně proběhne v termínu od 25. do 27. května. Ačkoliv je zaměřená na vývojáře a technologie, má se údajně zaměřit i na videohry a nabídnout tak hráčům první pohled na tituly, které se budou v obvyklejším červnovém termínu prezentovat v průběhu E3. Netipnuli bychom si ale, že se redmondská společnost připojí k oficiálním plánům ESA, a to vzhledem k jejich přístupu z let, kdy se na slavný veletrh mohlo standardně jezdit. Microsoft neměl svůj stánek uvnitř výstaviště a celý program nebyl na E3 jakkoliv závislý. Mnohem pravděpodobnější se nám jeví menší předtočená prezentace odvysílaná formou premiéry na YouTube, jako tomu bylo u předchozích akcí tohoto typu. Ostatně, o oddělených streamech už několikrát mluvil Larry Hryb i programový manažer Jason Ronald, kteří je slibovali na nadcházející měsíce.

Zdroj: Microsoft

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru