Sumerians, Decumanus Games, Sumerians vyzývají českou strategii Nebuchadnezzar

Sumerians vyzývají českou strategii Nebuchadnezzar

Další historická budovatelská strategie láká hráče do starověké Mezopotámie

Zdroj: Decumanus Games
7. 12. 2020
Název: Sumerians Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Je poměrně nezvyklou shodou náhod, že v době, kdy čekáme na českou historickou budovatelskou strategii Nebuchadnezzar, jejíž vydání připadá na 17. února, jsme se dočkali jiné historické budovatelské strategie, která hráče bere do starověké Mezopotámie. Hra Sumerians vystoupila 2. prosince do programu předběžného přístupu na Steamu.

Naším úkolem tu bude přilákat obyvatele, rozvíjet zavlažovací systém, budovat, obchodovat i najímat dělníky. Na rozdíl od Nebuchadnezzara a jeho 2D izometrické grafiky à la Impressions Games ale Sumerians sází na stylizované 3D. Musíte plánovat svá města, rozvíjet ekonomiku a bedlivě nakládat s dostupnými zdroji. Válek se tady obávat nemusíte, hra se obejde zcela bez boje.

Důležitou roli bude hrát i náboženství. Musíte stavět chrámy a najímat kněží, abyste přilákali další obyvatele. Vybudovat můžete i stupňovité věže známé jako zikkurat. Ve většině ostatních ohledů by však neměla ostřílené stratégy tato historická budovatelská hra ničím překvapit. Své ovečky musíte nakrmit, odměnit a staráte se o jejich blahobyt. Město postupně rozšiřujete, poskytujete další služby a snažíte se najít rovnováhu mezi různými vrstvami obyvatelstva.

Hra by měla strávit v early accessu přibližně 8 až 12 měsíců a během této doby by se měla už tradičně dál rozšiřovat. Časem nabídne více funkcí, další budovy i nějaké prvky podporující znovuhratelnost. Přibude rybolov, administrativní budovy nebo paláce. Už v tuto chvíli mají Sumerians obsahovat většinu hlavních funkcí a vybírat si můžete ze tří regionů s různou úrovní obtížnosti. Titul se bude dál optimalizovat také po technické stránce. U plné veze se může zvednout její cena.

Sumerians jsou k dispozici na Windows a prodávají se za 15 eur. Verze pro Mac a Linux by se měla objevit v průběhu early accessu. Na druhé straně český Nebuchadnezzar od Nepos Games vyjde sice až 17. února, ale rovnou v plné verzi. Jeho spoluautor Josef Hájíček bude shodou okolností hostem dnešního vidcastu.

Pharaoh: A New Era, Dotemu, Pharaoh se příští rok dočká plnohodnotného remaku

Renesance historických budovatelských strategií

Historické budovatelské strategie jsou zase v kurzu. Vedle zmíněného Nebuchadnezzara stojí za zmínku třeba remake Pharaoh, který má vyjít rovněž příští rok. Kromě něj jsme na Vortexu v uplynulých měsících psali o dalších podobných hrách - Builders of Egypt, Viking City Builder, Manor Lords, Chinese City Constructor nebo Builders of China.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru