Suicide Squad i Batman míří na nové konzole

Suicide Squad i Batman míří na nové konzole

Zrekapitulovali jsme pro vás vše podstatné, co o hrách víme. Objevit se může také Injustice 3

Zdroj: DC Comics
16. 8. 2020

Už příští víkend se na akci DC FanDome představí dlouho a netrpělivě očekávané novinky od studií Rocksteady a WB Games Montréal. A stále se nevzdáváme ani naděje, že tým Avalanche Software předvede alespoň náznakem své RPG ze světa Harry Pottera. Všechna tři jmenovaná studia a projekty jsme původně měli spatřit už na E3. Společnost Warner Bros. Interactive Entertainment se tu chystala vůbec poprvé uspořádat vlastní velkou konferenci po vzoru EA nebo Bethesdy. My se teď ale zaměříme výhradně na tituly ze stáje nakladatelství DC Comics. Zrekapitulujeme si poslední aktuality a připomeneme některé důležité dřívější zprávy a dohady.

Britský tým Rocksteady Studios na DC FanDome přiveze pět let po vydání Arkham Knighta novou hru nazvanou Suicide Squad: Kill the Justice League. Toto jméno včetně podtitulu už je oficiálně potvrzené. Spekuluje se už několik měsíců, tedy déle než se k titulu oficiálně autoři hlásí, že půjde o live service hru s prvky kooperace. Přímo se tak nabízí srovnání s konkurenční hrou Marvel’s Avengers od Crystal Dynamics a Square Enix, která právě míří na trh.

Respektovaný herní novinář Jason Schreier nás ale před týdnem upozornil, že i přes dlouhou odmlku Rocksteady nemusí být vydání hry za dveřmi. Právě naopak. Podle jeho informací se novinka představí spíš jen CGI trailerem a na její vstup na trh si ještě nějakou dobu počkáme. Projekt Suicide Squad mělo studio Rocksteady převzít po WB Games Montréal, kteří se pokoušeli hru s touto značkou vytvořit před nimi. Prý neúspěšně. Není však jasné, zda Rocksteady něco z předchozí práce recyklovali, anebo začali úplně od nuly. Něco se ale o novince nepochybně dozvíme. Suicide Squad má být ve dvacetičtyřhodinovém vysílání věnován dvacetiminutový blok.

Když už jsme nakousli studio WB Games Montréal (Batman: Arkham Origins), můžeme s ním rovnou pokračovat. S jistotou víme, že na akci dorazí a předvede tu svůj nový titul. I jemu bude věnováno 20 minut. Předpokládá se, že hra bude mít název Batman: Gotham Knights. Takovou doménu si alespoň Warner zaregistroval už letos v červnu. Z předchozích úniků a spekulací se zdá, že půjde o soft reboot arkhamské série a vyjít by mohl naopak velmi brzy. Mluvilo se o letošním podzimu.

Jde o ten projekt, o němž se dlouho mluvilo jako o Court of Owls a samotní autoři na něj lákají už minimálně od loňského září. A že to byla pěkně dlouhá teaser kampaň. Podtitul Gotham Knights by také podporoval spekulaci, že by se hra mohla točit okolo celé rodiny Bruce Waynea. Počin by měl podle nepotvrzených zpráv nabídnout i nějakou formu kooperace.

Zajímavé je, že WB Games Montréal měli pracovat na dvou hrách podle DC, takže mohou mít v rukávu ještě něco. Současně je ale třeba připomenout, že insideři mluvili o tom, že řada projektů a předchozích inkarnací Batmana, včetně Damiana, který tu vznikal, byla zrušena. Suicide Squad: Kill the Justice League i Batman: Gotham Knights podle britského Eurogameru míří na nové konzole a na PC.

Kromě Suicide Squad a Batmana by se ale mohla objevit ještě jedna hra podle DC, a sice bojovka Injustice 3 od studia NetherRealm. Spekuluje o tom na základě nedávného obrázku od výtvarníka, který si říká BossLogic. Zakladatel studia a autor Mortal Kombatu Ed Boon také učinil pár náznaků na Twitteru. A oba se koneckonců na akci DC FanDome objeví. I když program výslovně neláká na oznámení nové hry, součástí obsahu jsou i panely věnované Injustice obecně.

Více podrobností o Suicide Squad, novém Batmanovi i RPG ze světa Harryho Pottera najdete v našich straších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru