Stýská se vám po RTS? Zkuste remake StarCraftu I v enginu druhého dílu

Zkuste remake StarCraftu I v enginu druhého dílu

StarCraft: Mass Recall vznikal celé roky, ale teď nic lepšího asi nenajdete

Zdroj: StarCraft: Mass Recall
7. 2. 2024

Magazín PC Gamer před pár dny upozornil na zajímavou modifikaci pro strategii StarCraft II od Blizzardu, i když sama o sobě není úplnou novinkou. Nedávno jsme tu měli remake Warcraftu II od fanoušků v enginu vylepšené trojky a tohle je podobný případ. Skupina modderů strávila 10 let prací na remaku prvního StarCraftu a datadisku Brood War pro StarCraft II.

První verze modifikace vyšla už před lety, ale vývoj byl mnohem delší. Jak trefně poznamenává Ted Litchfield z PCG, StarCraft II vydaný v roce 2010 je dnes paradoxně starší, než byl první díl v době vydání SCII. To ale nic nemění na tom, že jde i s touto dnes už poněkud zastaralou technologií stále o vylepšenou verzi originálu.

Modifikace je nazvaná StarCraft: Mass Recall a přichází kromě kompletní hratelnosti a obsahu zmíněných her s některými vlastními modely i filmečky. Během uplynulých let se výrazně rozrostla a kromě jiného obsahuje také vylepšenou verzi komunitní kampaně Enslavers Redux. Celkem Mass Recall láká na 68 map, přičemž 59 pochází z původních her, 3 byly původně smazané a 6 je z demo kampaně z roku 1998.

Mod se samozřejmě neobejde bez StarCraftu II. Žádný problém. Ten je totiž už od roku 2017 dostupný coby free-to-play. Za samotný remake od fanoušků samozřejmě také nic platit nemusíte. Pokud stále ještě váháte, zda projekt zasluhuje vaši pozornost, můžete se před vlastním hraním podívat třeba na sérii gameplay videí, která se objevila například na kanálu GiantGrantGames Archives na YouTube.

A pokud se spokojíte s něčím skromnějším, nezapomeňte, že už v roce 2017 poslal oficiálně Blizzard na trh StarCraft: Remastered včetně datadisku Brood War. Tato verze však neměla ambici zajít v modernizaci tak daleko a vedle vysokého rozlišení, detailnější grafiky nebo lepšího ozvučení zůstala věrná původnímu stylu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru