Formula Retro Racing, Repixel8, Stylové retro závody skládají poctu arkádám od Segy

Stylové retro závody skládají poctu arkádám od Segy

Formula Retro Racing chce napodobit kouzlo Virtua Racing. Není to jediný podobný titul

5. 2. 2020
Název: Formula Retro Racing Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Pokud fandíte retro hrám a zejména s láskou a nostalgií vzpomínáte na nejrůznější legendy mezi závodními hrami, máme tu něco právě pro vás. Nezávislý vývojář Repixel8 pracuje na mimořádně zajímavém titulu nazvaném Formula Retro Racing, který na první pohled okamžitě připomene proslulý Virtua Racing od Segy. Estetika hry je ovlivněná ranou 3D grafikou arkádových titulů z první poloviny 90. let.

Zdejší oldschoolové závody definuje přístupná hratelnost a vysoká rychlost. Nedílnou součástí nostalgického svezení bude i retro soundtrack. Formula Retro Racing chce ale na druhé straně rozhodně využít všech výhod a potenciálu moderního hardwaru. Slibuje tak vysoké rozlišení, plynulý framerate i integraci fyzikálního enginu.

Samozřejmostí je několik odlišných tratí, různé módy i třídy aut. Chybět nebudou ani on-line žebříčky, abyste se mohli trumfovat s těmi nejlepšími z celého světa. Za pozornost vedle pestrobarevných screenshotů určitě stojí i první upoutávka. I když zatím pochází z rané verze, působí přesvědčivě, pokud jde o zamýšlenou stylizaci.

Hra míří na PC a další platformy by měly být časem oznámeny. Vyloučeny tak rozhodně nejsou ani konzolové verze, respektive už nyní se o nich na některých místech objevují zmínky ale bez přesného určení. Upřesněny mají být později. Minimálně na PC by pak měl Formula Retro Racing vyjít ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Formula Retro Racing není zdaleka ojedinělým pokusem navázat na automatové závody od Segy z devadesátých let. Podobným projektem byl i výmluvně nazvaný titul The 90’s Arcade Racer, který už v roce 2015 úspěšně prošel kampaní na Kickstarteru. Hra inspirovaná hity jako Daytona nebo Scud Race se přejmenovala na ’90s Super GP, ale dosud bohužel nevyšla.

Pokud pro změnu hledáte alternativu ke staršímu OutRunu, zaujmout by vás mohly moderní alternativy v podobě her OutDrive, Slipstream nebo třeba Horizon Chase Turbo. Jestliže máte další podobné tipy, určitě se o ně podělte s ostatním v komentářích.

Hrát podobnou závodní hru se možná může někomu zdát bizarní, ale kdo někdy okusil automatové závody z počátku devadesátek, moc dobře ví, jak skvěle dokáží tyto spartánské tituly zabavit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru